SİYASET
Giriş Tarihi : 03-06-2020 22:56

AK Parti Kadın Kolları'ndan Kızılay'a kan bağışı

Türk Kızılay Adıyaman Şubesi’nin aralıksız sürdürdüğü kan bağışı çalışmalarına bir destek de AK Parti İl Kadın Kolları Teşkilatı'ndan geldi..

AK Parti Kadın Kolları'ndan Kızılay'a kan bağışı

Türk Kızılay Adıyaman Şubesi, sürekli bir ihtiyaç olan kan temininin aralıksız devam etmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Adıyaman halkı, kan bağışı kampanyalarına büyük ilgi gösterirken kampanyaya bir destek te AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığından geldi.
AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin beraberinde Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış ve İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan’la birlikte Demokrasi Parkında hizmet veren seyyar kan bağışı aracını ziyaret ederek burada bulunan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Perihan Gümüş ve teşkilat mensuplarına destek verdi.

İl Başkanı Mehmet Dağtekin gazetecilere yaptığı açıklamada, kanın aciliyetinin, sürekli ihtiyaç olduğunun, özellikle  bir gün herkese lazım olabileceğini salgın döneminde  daha iyi kavradıklarını belirtti.

Kadın Kolları Perihan Gümüş ve yönetimine bu anlamlı etkinlikten dolayı dolayı teşekkür eden Dağtekin, şöyle devam etti:

"Parti yönetimimiz ve teşkilatımız olarak Kızılay'a destek olmak için buradayız. AK Parti teşkilatı olarak dana önce de bu tür kampanyalar yaptık.  Pandemi sonrası Kızılay'ımızın elbette ki kan ihtiyacı her zamankinden daha fazla. Bu noktada bizler üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek ve bir nebzede olsa sağlık çalışanlarımıza, kan bekleyen kardeşlerimize yardımcı olmak adına Kızılay çadırımızı ziyaret ederek kan bağışında bulunduk. Bu bilinçle ile tüm vatandaşlarımızı kan bağışı kampanyasına destek vermeye davet ediyorum."

Kadın kollarının güzel bir etkinlik oluşturduğunu ifade eden Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, pandemi dolayısı ile Kızılay'ın kan stoklarında eksilme olduğunu belirtti.

Kan stoklarını çoğaltmak için etkinliğe katıldıklarını söyleyen Alkayış, "AK Parti Kadın Kolları Genel Merkezi tarafından 81 ilde düzenlenen bu etkinliğin oldukça anlamlı buluyorum. Allah kimseyi muhtaç etmesin ama gerçekten ne kadar bir ihtiyaç olduğu ise ihtiyacı olan vatandaşlar tarafından çok iyi -bilinmektedir. Bundan dolayı kadın kollarımız vesile oldu bizlerde iştirak ediyoruz." diye konuştu.

Kadın Kolları İl Başkanı Perihan Gümüş ise, "Şuan Kovid-19 salgını süreci içerisindeyiz, Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında bu süreç çok güzel bir şekilde yönetiliyor, kan bağışı bu süreçte daha ön plana çıktı. Bizlerde bu çorbada bir katkımız olsun istedik. Genel merkezimizin talimatıyla 81 ilde olduğu gibi Adıyaman'da da olmak üzere Kızılay'a destek olmak için buradayız." dedi.

 

Kaynak : PHA