SİYASET
Giriş Tarihi : 29-05-2020 21:36

İYİ Parti'den esnafa maske ve koruyucu siperlik

Adıyaman'da İYİ Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan, Merkez İlçe Başkanı Hakan Karaaslan ve beraberindeki heyet esnafa maske ve koruyucu siperlik dağıttı..

İYİ Parti'den esnafa maske ve koruyucu siperlik

Adıyaman'da İYİ Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan Merkez İlçe Başkanı Hakan Karaaslan ve beraberindeki heyet esnafa maske ve  koruyucu siperlik dağıttı.

Koronavirüs salgını her geçen gün etkisini yitirmesine rağmen tehlikenin henüz tam olarak geçmediğini belirten  Doğan, “Türkiye geneli olduğu gibi ilimizde de koronavirüs salgınıyla ilgili yapılan çalışmalar ve alınan önlemler neticesinde salgının büyümesinin önüne geçilmiştir ancak henüz tamamıyla bitmemiştir. O nedenle tedbiri elden bırakmamalıyız. Normalleşme kararının alınmasıyla birlikte kısmet oldu ve bugün uzun bir aradan sonra cuma namazını tekrar birlikte kılmak nasip oldu. İl teşkilatı olarak bizlerde cuma namazı öncesi teşkilat olarak önce esnafımıza, ardından namaz öncesi namaz kılınan camilerimizin önünde vatandaşımıza Maske ve Berber esnafımıza koruyucu siperlik dağıttık. Ziyaret ettiğimiz esnafımıza ve vatandaşlarımıza tedbiri elden bırakmamamız gerektiği hususunu illettik. İnşallah hep birlikte coronavirüs illetinin üstesinden de geleceğiz." dedi.

-"Esnafımızın durumu hiç iç açıcı değil"

Doğan, yaklaşık 3aydır çalışamadan geçinme konusunda mucizeler yaratan esnafla ekonomi ve kendilerinin durumlarına ilişkin duygu ve düşüncelerini paylaştıklarını belirterek, "Maalesef esnafın büyük bir bölümünün durumunun iç açıcı olmadığını müşahede ettik. Esnafın durumunun yakınken takibine devam edeceğiz ve tespitlerimizden bir raporla parti genel merkezine bildireceğiz. Bu sıkıntılı günler mutlaka geçecektir ancak iktidar amasız fakatsız derhal can suyu dediğimiz bir miktar parayı tüm esnafa hibe olarak vermelidir ve esnaf bu üç ay boyunca kaybettiklerini azda olsa telafi edebilmeli."ifadesini kullandı.

Maske dağıtımına İYİ Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan’a yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra  AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Karaaslan eşlik ederken, esnaf ve vatandaşlar kendilerine verilen maskelerden ve dertlerini dinlemelerinden dolayı İYİ Parti teşkilatına teşekkür etti.

Kaynak : PHA