ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 22-05-2020 22:17

Yılmaz: Ramazan Bayramında 7/24 Görev Başındayız

AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş Genel Müdürü Mustafa Yılmaz,"Ramazan Bayramına tüm ekiplerimizle hazırız, 186 Çağrı Merkezimizle 7/24 hizmetinizdeyiz".

Yılmaz: Ramazan Bayramında 7/24 Görev Başındayız

AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş Genel Müdürü Mustafa Yılmaz yaptığı yazılı açıklamada, koronavirüsle mücadele kapsamında sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi neticesinde Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak bir elektrik kesintisi ve arızaların yaşanmaması için ek tedbirlerin alındığını kaydetti.

Bayramı evde geçirecek tüketicilerine kesintisiz hizmet sunmayı hedefleyen kurum, arıza ekip sayısı ve 186 nolu çağrı merkezindeki personel sayısını da artırarak tüm arıza ve kesintilere anında müdahale edileceğini vurgulayan Yılmaz, şunları ifade etti:

"Koronavirüs nedeniyle Ramazan Bayramını evde geçirecek olan tüketiciler için Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. tüm çalışmalarını tamamladı. Dağıtım bölgesinde  bulunan sorumluluk  alanlarında olası bir elektrik kesintisinin yaşanmaması için planlamalarını tamamlayan kurum, 186 nolu çağrı merkezi ise 24 saat aranabilecek. Bayram boyunca mesken kullanıcılarının kesintisiz elektrik hizmeti alabilmeleri için bakım vb sebepler için bildirimli kesinti uygulaması yapılmayacak. Sadece büyük sanayi tesislerinin bayram nedeniyle üretim ve imalata ara vermiş olmalarından dolayı Gaziantep ve Adana yolu güzergahlarında bulunan enerji nakil hatlarında planlı bakım faaliyetleri yürütülecek.

-"HEM ÇALIŞANLARIMIZI HEMDE TÜKETİCİLERİMİZİ DÜŞÜNÜYORUZ"

Yılmaz, salgın döneminde çalışanlarla birlikte tüketici sağlığını da düşünerek sağlık alanındaki önlemlerini de artırdıklarına işaret ederek, "Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta enerji dağıtım hizmetini aksatmadan devam ettirirken 186 Çağrı Merkezinde ise tüketicilerden gelen taleplere anında cevap veriliyor."dedi.

 -"TÜM EKİPLERİMİZ ALARM SEVİYESİNDE BEKLEYECEKLER"

Çağrı Merkezinde personel sayısının artırıldığını dile getiren Yılmaz, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Çalışmalarını ve planlamalarını tamamlayarak Ramazan Bayramı boyunca alarm seviyesinde tuttuğu ekiplerini müşterilerinin rahatı için hazır bekleten Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. bayram süresince tüketicilerden gelen talep ve isteklere anında yanıt verebilmek için çağrı merkezi personel sayısı da artırıldı.

Çağrı merkezinin yanı sıra sosyal medya hesaplarının da takip edilerek gelen taleplerin değerlendirilebilecek. Mobil uygulamayla tüm tüketicilerin enerji ile ilgili sorunlarına bir tıkla çözüme ulaştırılabilecek. Mobil uygulama aracılığıyla yapılan bildirimlerin, anında çağrı merkezi tarafından kayıt altına alınarak  gerekli aksiyonların ivedilikle sağlandığını ayrıca oluşturulan taleplerin durumunu mobil uygulamadan takip edebilecekler.

-"BAYRAM ÖNCESİ ÇALIŞMALARI TAMAMLADIK"

Kurum olarak tüketicilerinin huzurlu ve mutlu bayram geçirmesi için olağanüstü önlemlerin alındığına dikkat çeken Yılmaz, elektrik kesintisi yaşanmaması şebekelerin kontrolünün sağlandığını ayrıca  aydınlatma tesislerinin nizami olarak kontrol edildiğini belirtti. 

-"ANINDA MÜDAHALE EDECEK EKİPLERİMİZİ HAZIR HALE GETİRDİK"

Olası bir enerji kesintisine ise anında müdahale etmek için nöbetçi ekiplerin oluşturularak hazır hale getirildiğini de anımsatan Yılmaz, "Kesinti olması durumunda ise anında uzaktan müdahale edilebilen SCADA merkezinde bayram boyunca saha ile irtibat halinde olan Scada operatörleri 24 saat esasıyla hizmet verir durumda olacak. 186 numaralı çağrı merkezimiz, nöbetçi AOB ekiplerimiz, SCADA sistemimiz Bayram boyunca 7/24 kesintisiz elektrik için hizmet verecek. Bayram tatili süresince 450 personel  ve 80 araç ile 7/24 görev ifa edilecektir. Tüm bu hazırlıklar söz konusuyken Bayram boyunca elektrik kesintisi yaşanmamasını temenni ediyoruz."ifadesini kullandı.

Yılmaz, ayrıca AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş için özveri ile çalışan tüm personellerin ve tüketicilerin Ramazan Bayramını kutlayarak, Ramazan Bayramının tüm İslam âlemine mutluluk, sağlık ve huzur getirmesini diledi. 

Kaynak : PHA