ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 18-05-2020 20:23

Bayram Öncesi Koronavirüs Tedbirleri Devam Ediyor

Adıyaman'da, koronavirüs tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramı öncesi önlemler üst seviyeye çıkartılarak, maskesiz sokağa çıkma yasağı, mezarlık ziyaretleri yasağı ve sosyal mesafe kuralı uygulaması sıklaştırıldı..

Bayram Öncesi Koronavirüs Tedbirleri Devam Ediyor

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararda Ramazan Bayramı arifesi ve bayramı günlerinde mezarlık ziyareti yasaklandı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kentte Ramazan Bayramı öncesi tedbirler üst seviyeye çıkartılırken, Gölbaşı Caddesi ve Sümer Meydanına giriş çıkış yasaklaması devam ediyor.

Polis ekipleri sık sık anons ederek zorunlu olmadığı sürece dışarı çıkılmaması konusunda uyarıda bulunuyor. Banka önlerinde ise polis ekipleri tarafından sosyal mesafeye uymayanlar uyarıda bulunurken emniyet şeridi ile önlem alındı.

-SÜRÜCÜ VE YOLCULARIN ATEŞ ÖLÇÜMÜ YAPILIYOR

İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından kentin giriş çıkış noktalarında durdurdukları araçlarda sürücü ve yolcuların maske takması konusunda uyarıda bulunuyor. Maske takmayanlara ise polisler tarafından maske veriliyor. Sağlık görevlileri ise sürücü ve yolcuların ateş ölçümünü yaparken mecbur olmadıkları sürece dışarı çıkmamaları konusunda uyarıda bulunuyor.

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :