ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 07-04-2020 21:41

ADD Adıyaman Şube Başkanı Palalı, Hatay'da Atatürk Büstüne Yapılan Saldırıyı Kınadı

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adıyaman Şube Başkanı Aslan Palalı,"Ulusumuzun kurtarıcısı ve kurucusuna karşı yapılan bu hain saldırının hainleri, bir an önce bulunarak Türk adaletine teslim edilmeli."dedi.

ADD Adıyaman Şube Başkanı Palalı, Hatay'da Atatürk Büstüne Yapılan Saldırıyı Kınadı

Başkan Palalı, yaptığı yazılı açıklamada, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Osman Gazi Lisesi'nin bahçesinde yer alan Atatürk büstünün, kimliği belirsiz kişi veya kişilerin saldırısına uğramasını kınadı.
Saldırının hainlerinin bir an önce bulunmasını vurgulayan Palalı, açıklamasında şunları dile getirdi:
"Ulusumuzun kurtarıcısı ve kurucusuna karşı yapılan bu hain saldırının hainleri, bir an önce bulunarak Türk adaletine teslim edilmeli ve örnek olsun, caydırıcılık niteliği taşısın diye en ağır cezalar verilmelidir. Unutulmasın ki Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarihte  kalmış liderlerden birinin adı değil, gelecekte de birlikte yürünecek düşüncenin adıdır. Atatürkçü Düşünce Derneği Adıyaman Şubesi olarak, Ata'ya yapılan bu çirkin saldırıyı esefle kınıyorum. İstenirse okulun kendi içinde ve çevresinde bulunan kamera sistemi ve çevre halkından mutlaka bir gören olduğunu tespit edebilirler failleri bulabilirler. Biz emniyet ve istihbarat ekipleri tarafından bir an önce çalışma ve gereğinin yapılmasını talep ediyor,  bunun yapanların yanına kar kalmamasını istiyoruz."
 

Kaynak:PHA