BESNİ
Giriş Tarihi : 27-03-2020 18:59

Erkenek İçme Suyu İş Teslimi Protokolü İmzalandı

Besni ilçesinin yıllardır beklediği Erkenek İçme Suyu’nun ihalesinin ardından, Besni Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre, Erkenek İçme Suyu Birlik Başkanı olarak ihaleyi alan firma ile iş teslimi protokolü imzaladı.

Erkenek İçme Suyu İş Teslimi Protokolü İmzalandı

Besni ve Gölbaşı ilçeleri ile 4 belde ve 12 köy içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Erkenek içme suyu isale hattının ihalesinin yapılmasının ardından, Besni Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre, Erkenek içme Suyu Birlik Başkanı olarak Ankara’da ihaleyi alan firma ile iş teslimi protokolünü imzaladı. 
-"BESNİMİZ HEM İÇME SUYUNA KAVUŞACAK HEMDE BELEDİYEMİZİN EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK"
Besnililerin yıllardan beri hayalini kurduğu Erkenek İçme Suyu’nun Besni’ye kavuşturulması açısından sürecin hızla devam ettiğini belirten Besni Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, şunları kaydetti.
"Besnimiz uzun yıllardır bu suyun özlemini çekiyor. Göreve geldiğimiz günden itibaren tüm görüşmeleri yaparak bu suyun Besnimize kazandırılması adına çalışmalarımızı yaptık. Ankara’da yapılan temaslarda bizi yalnız bırakmayarak süreci başından beri takip eden AK Parti Adıyaman Milletvekilimiz Ahmet Aydın ile beraber Erkenek İçme Suyu’nun isale hattının ihalesini 23 Ocak tarihinde yaptık. Bugünde ihaleyi alan firma ile iş teslimi protokolünü imzalamış bulunmaktayız. Allah’a şükürler olsun ki Allah’ın izni ve bizlerin gayreti ile bu süreç tamamlanacak ve Besnimiz Erkenek İçme Suyu’ndan faydalanacaktır. Bu büyük bir proje bu proje ile Besnimiz hem içme suyuna kavuşacak hem de Belediyemizin ekonomisine katkı sağlanmış olacak. 
Erkenek içme suyunun ilçemize kazandırılmasında desteklerini bizden esirgemeyen Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye, DSİ Genel Müdürümüz Mevlit Aydın’a, DSİ Genel Müdür Yardımcımız Şadiye Yalçın’a, süreci başından beri takip ederek, içme suyunun Besni’ye kazandırılmasında büyük gayreti sarfeden AK Parti Adıyaman Milletvekilimiz Ahmet Aydın’a ve AK Parti Adıyaman Milletvekillerimiz İ.Halil Fırat’a, M.Fatih Toprak ve Yakup Taş’a şükranlarımı sunuyorum."