SİYASET
Giriş Tarihi : 17-03-2020 18:26

CHP'li Tutdere: Çanakkale Eşine Az Rastlanır Bir Kahramanlık Destanıdır

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle mesaj yayımladı.

CHP'li Tutdere: Çanakkale Eşine Az Rastlanır Bir Kahramanlık Destanıdır

Milletvekili Tutdere, mesajında, Çanakkale Zaferi'nin 105. yıl dönümünün kutlandığını belirterek, "Çanakkale, korkuya teslim olmayan bir milletin asil ruhunun en önemli göstergesi; on binlerce şehidin kanıyla yazılan, dünya da eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır."dedi.
-"ŞEHİTLERİMİZ HER ZAMAN GÖNLÜMÜZDE OLACAKTIR"
Şehitlerin kanıyla yazılan Çanakkale destanının dünya tarihine yön verdiğini vurgulayan Tutdere, şu ifadelere yer verdi:
"Çanakkale’de canlarını siper eden, topraklarımızda kefensiz yatanlar, çocuklarına, torunlarına daha güzel bir Türkiye bırakmak için yorgunluk nedir bilmeden hayatlarını ortaya koydular. Şehitlerimizin kanıyla yazılan bu destan, sadece kendi tarihimize değil, dünya tarihine de yön vermiştir.
Uğruna büyük bedeller ödenerek kazanılan yurt toprakları, bizlere şehitlerin ve gazilerin emanetidir. Bize düşen en büyük görev laik ve demokratik Cumhuriyet’i aynı ruh ve anlayışla korumak, sahip çıkmaktır. Ulusumuz, şehitlerimizin fedakarlıklarını hiçbir zaman unutmayacak; vatan sevgimizin, bağımsızlık ve özgürlüğümüzün ölümsüzleşen simgeleri olan şehitlerimiz her zaman gönlümüzde olacaklardır.
Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale’de yedi düvele karşı canlarını siper eden, ulusumuzun bağımsızlığı uğruna “Çanakkale Geçilmez” diye haykıran bütün kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum."
 

Kaynak:PHA