SİYASET
Giriş Tarihi : 13-02-2020 00:00

Alternatifi Olmayan Göksu Köprüsü Yıkılma Tehlikesi Yaşıyor

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın yanıtlaması istemiyle verdiği yazılı soru önergesiyle vatandaşlar için tehlike arz eden Göksu Köprüsü'nü meclise taşıdı.

Alternatifi Olmayan Göksu Köprüsü Yıkılma Tehlikesi Yaşıyor

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın yanıtlaması istemiyle verdiği yazılı soru önergesiyle vatandaşlar için tehlike arz eden Göksu Köprüsünü meclise taşıdı.
Son günlerde kamuoyunda sıkça konuşulmaya başlanan Göksu Köprüsü'nün durumunu yazılı soru önergesiyle TBMM’ye taşıyan Tutdere, vatandaşların tedirginliğini dile getirdi.
Tutdere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı veya bağlı kuruluşlar tarafından Göksu Köprüsü’nde herhangi bir denetim yapılıp yapılmadığını, denetim neticesi hazırlanmış bir 'durum raporu' olup olmadığını ve Göksu Köprüsü’nün yenilenmesine veya yıkılarak yeniden yapılmasına ilişkin yürütülen herhangi bir çalışma olup olmadığı hususlarını sordu.
 -KÖPRÜNÜN YIKILMA TEHLİKESİ VAR
Tutdere, Meclisteki konuşmasında, "Adıyaman-Gölbaşı karayolunun 25. kilometresinde, Börgenek mevkisinde, Göksu Çayı üzerinde bulunan ve uzun yıllardan beri yoğun bir biçimde kullanılmakta olan ve gözle görünür şekilde hasar bulunan Göksu Köprüsü tehlike arz etmektedir."dedi.
Vatandaşların köprüyü kullanırken büyük korku yaşadıklarını vurgulayan Tutdere,şunları ifade etti:
"Ancak hali hazırda şehrin batı yönünde Göksu Köprüsü'nün bulunduğu lokasyon dışında bir başka giriş-çıkış bulunmamaktadır. Ayrıca bu köprü ağır tonajlı araçlar tarafından da yıllardan beri kullanılmaktadır. Özetle hususi araçlar dışında şehirlerarası yolcu taşıyan otobüsler ve yük taşıyan ağır araçlar da sürekli olarak Göksu Köprüsü'nü kullanmaktadırlar. Bahsedilen bölgede başka bir alternatif olmadığı için yurttaşlarımız yıkılma tehlikesi bulunan köprüyü kullanmak mecburiyetindedirler.
Köprünün durumu tüm yurttaşlarımız için büyük tehlike arz etmektedir. Köprüdeki hasarlar çıplak gözle dahi gözlemlenebilmektedir. Bu durum yurttaşlarımızı tedirgin etmektedir. Bahsedilen köprünün çökmesi neticesi oluşabilecek herhangi bir can veya mal kaybının yaşanmaması, hiçbir yurttaşımızın bu durumdan zarar görmemesi için gerekli çalışmaların ivedi olarak yapılması gerekmektedir."

Kaynak:PHA