BESNİ
Giriş Tarihi : 07-01-2020 21:09

Başkan Songur: Digital Takoğraf Nakliyecileri Mağdur Ediyor

Besni Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mitat Songur, yeni yılla birlikte uygulaması zorunlu hale getirilen Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi (U-ETDS), takoğraf ve veri aktarma zorunluluğu gibi uygulamaların nakliyeci esnafını mağdur ettiğini söyledi.

Başkan Songur: Digital Takoğraf Nakliyecileri Mağdur Ediyor

Besni Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mitat Songur, yaptığı açıklamasında, 2020 yılında uygulaması zorunlu hale gelen sayısal takoğraf, U-ETDS sistemi, veri aktarma zorunluğu gibi uygulamaların, günümüz şartlarında nakliyeci esnaf tarafından kullanılamayacağını ifade etti.
-"YETKİLİLERDEN ÇÖZÜM BEKLİYORUZ"
Türkiye genelinde nakliyeci esnafının bu uygulamalardan dolayı çalışmaz hale geldiğini vurgulayan Songur, şöyle devam etti:
"Esnafımızı bu zorlu gününde destekliyor, biran önce yetkililerin bu konuda çözüm üretmesini bekliyoruz. Esnafımızın Ton/Km uygulaması beklentisi varken, böyle zor durumda bırakacak uygulamalarla karşı karşıya kalması, onları çaresiz hale getirmiştir. Ekonominin can damarı olan nakliye sektörünün ton/km uygulaması ile desteklenmesi hem esnafa nefes aldıracak, hem de ulaşım disiplinini sağlayıp ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır. Cumhurbaşkanımızın nakliyeci esnafı konusundaki hassasiyetini biliyor, bu konuda da esnafımızı rahatlatacak uygulamalar getireceğine inanıyoruz."

Kaynak:PHA