ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 03-01-2020 21:30

Acil Servis Doktoru, Hasta Yakınları Tarafından Darp Edildi

Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı Yasin Barutçu, "Yaşanan bu şiddet olayını kınıyor, lanetliyor ve kabul etmiyoruz."dedi.

Acil Servis Doktoru, Hasta Yakınları Tarafından Darp Edildi

Barutçu, açıklamasında, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde görevli doktorun hasta yakınları tarafından fiziki saldırıya uğrayarak darp edildiğini ifade etti.
-"YAŞANAN ŞİDDET OLAYINI KINIYOR, LANETLİYOR VE KABUL ETMİYORUZ"
Barutçu, sağlık çalışanlarının görevlerini yapmasına engel olan, moral ve motivasyonlarını bozan şiddet, sağlıkta en büyük sorun olmaya devam ettiğini belirterek, "Yaşanan bu şiddet olayını kınıyor, lanetliyor ve kabul etmiyoruz."dedi.
Şiddetin asla bir hak ve çözüm yöntemi olamayacağını vurgulayan Barutçu, şöyle devam etti:
"Bu bakımdan vatandaşlarımız bir kez daha düşünmeli,  sağduyulu hareket etmeli, sağlık çalışanlarımızın fedakarlıklarını görmeli ve bu şiddet olaylarından artık vazgeçmelidir. Sağlık çalışanlarının temsilcisi ve yetkili sendikası olarak, doktor arkadaşımıza geçmiş olsun diyor, her zaman sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu ve her türlü hukuki yardıma hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Böylesi bir olayın bir daha asla yaşanmamasını ve sağlıkta şiddetin tamamen son bulmasını temenni ediyoruz."

Kaynak:PHA