ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 30-11-2019 17:11

Vali Pekmez, Beşpınar Vadisi 4. Etap Çalışmalarını İnceledi

Vali Aykut Pekmez, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sami Işık ve Özel İdare teknik elemanları ile birlikte Adıyaman Valiliği İl Özel İdaresinin sosyal yatırımları kapsamında projelendirilen Beşpınar Vadisinin 4. etap çalışmalarını yerinde inceledi.

Vali Pekmez, Beşpınar Vadisi 4. Etap Çalışmalarını İnceledi


Adıyamanlı vatandaşların aileleriyle birlikte yeşil alanların içerisinde hem piknik yapabilecekleri hem de kentin boğucu ve yorucu atmosferinden uzaklaşma imkânı bulmak amacıyla bin 300 dönümlük bir alan üzerine uygulanan ve etap etap hizmete sunulan Beşpınar projesinde 4. etap çalışmalar devam ediyor.
146 dönümlük bir alan üzerine uygulanan 4. etap çalışmalarının önümüzdeki yılın Haziran ayında tamamlanması öngörülüyor.
Proje içerisindeki sosyal alanların bir an önce hizmete sunulması amacıyla alt ve üst yapı ile arazi temizleme çalışmaları seri bir şekilde devam ediyor.
- VALİ PEKMEZ, 4. ETABIN HIZLANDIRILMASI İÇİN TALİMAT VERDİ
Çalışmaları yerinde incelemek üzere Beşpınar Vadisine giden Vali Aykut Pekmez, 4. etap çalışmaları seri bir şekilde devam eden projede gelinen nokta hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Beşpınar 4. etap çalışmalarının da tamamlanıp hizmete sunulmasıyla birlikte Adıyamanlı vatandaşlarımız aileleriyle birlikte  yeşil alanların içerisinde hem piknik yapabilecek hem de kentin boğucu ve yorucu atmosferinden uzaklaşma imkanı bulacak. 
Vali Pekmez, Beşpınar 4. etabının bir an önce hayata geçirilmesi noktasında ilgili firmaya çalışmaların daha da hızlandırılması talimatını verdi.  
Daha sonra etap etap tamamlanarak hizmete sunulan Beşpınar projesinin diğer alanlarını gezerek incelemelerini sürdürdü.  
 

Kaynak:PHA