KAHTA
Giriş Tarihi : 16-11-2019 23:11

Anaokulu Öğrencileri Ağaç Dikti

Kahta Naze Bedir Metiner Anaokulunun minik öğrencileri, velileri ve öğretmenlerinin gözetiminde İbrahim Halil Mesire Alanında yüzlerce fidan dikti.

Anaokulu Öğrencileri Ağaç Dikti

Velileri ve öğretmenleri ile beraber mesire alanında ağaçlandırma çalışmasına katılan minik öğrenciler yaklaşık 200 fidanı toprakla buluşturdu. Minik öğrenciler, mesire alanında 'Ormanı Bekçi Değil Sevgi Korur', 'Ağaçları Sevelim Çevremizi Koruyalım' ve 'Ağaç Dik Doğaya Can Ver' benzeri afişleriyle büyüklerine doğayı koruma çağrısında bulundu.

Yaklaşık 200 adet fidanı toprakla buluşturan minik öğrencilerin unutamayacakları bir gün yaşadıklarını belirten Okul Müdürü Hacer Söner Ünsal, "Öğrencilerimiz kitaplarda ve televizyonlarda gördükleri ağaç dikim işlemini bugün yaşamanın mutluluğunu yaşadı. Bugün mesire ormanımızda okulumuzun hatıra ormanını oluşturduk.  Böylelikle öğrencilerimiz büyüdükleri zaman kendi aileleriyle birlikte bugün fidanlarını ektikleri hatıra ormanında dinlenebilecekler. Öğrencilerimiz bugün oldukça eğlendi. Etkinliğimize fidan desteğinde bulunan Orman İşletme Şefliğine ve fidanlarımızın ekim işleminde çalışan öğrenci velilerimize teşekkür ederim"dedi.