GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-11-2019 10:48   Güncelleme : 10-11-2019 10:54

Atatürk 81'nci Ölüm Yıl Dönümünde Anıldı

Gölbaşı’nda ,Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu ÖnderGazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 81'inci yıldönümünde düzenlenen törenle anıldı.

Atatürk 81'nci Ölüm Yıl Dönümünde Anıldı

Gölbaşı Hükümet Konağı önünde düzenlenen anma törenine, Gölbaşı Kaymakamı Mutlu Köksal, Belediye Başkanı İskender Yıldırım, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Koçyiğit, İlçe Jandarma Komutanı Erdinç Ağcakoyunlu, Askerlik Şube Başkan Vekili Kerim Gül,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, ilçe protokolü, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başlayan törenler daha sonra belediye konferans salonunda etkinliklerle devam etti.

Belediye Konferans Salonunda düzenlenen anma etkinliğinde  bir konuşma yapan Gölbaşı Anadolu Lisesi Müdürü Veysel Bilen, ”Atatürk idealleriyle ,düşünceleriyle ve bize kazandırdıklarıyla 81 yıldır aramızdadır. Atatürk’ü anlamak ,onun çizdiği çağdaş uygarlık yolunda ilerlemek, geleceğin Türkiye’sini ortaya çıkarmak ve genç nesillere onu tanıtmak, ideallerini gerçekleştirebilme bilincini aşılamak için, bizlere büyük görevler düşmektedir. Onun çizgisinden sapmadan sürekli gelişen ve yenilenen bir Türkiye ortaya çıkarmak için onun ilkelerini kavratmak bir zorunluluktur. Bu ilkeler doğrultusunda hareket eden vatansever, dürüst, çalışkan ve hedefleri olan nesiller yetiştirmeliyiz. Atatürk bu vatan için yaptıklarıyla her zaman bir ‘ rol model’ olmuştur. O, tarihin tozlu sayfalarına hapsedilmeye çalışılan bir toplumu ayağa kaldırmış ve zafere olan inancını milletine de aşılamıştır. Atatürk’ü sevmek demek onun izinden yılmadan yürümek demektir. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsında, bu vatan uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi sevgi, saygı, minnetle anıyorum” dedi.

Anma etkinliği Gölbaşı Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan 1881 ‘den 1938’e Atatürk Oratoryosu sunumu ile devam etti.