ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 16-10-2019 23:03

ASKİM, Bulvardaki Çalışmalarının Sonuncusunu Gerçekleştirdi

Adıyaman Belediyesince, aşırı yağış nedeniyle şehir merkezinde meydana gelen sel olayları ve göllenmelerin önüne geçmek için Saat Kulesi kavşağı ile Tofaş civarında gerçekleştirilen iki baks arasına 800’lük boru döşeme çalışmalarının sonuncusu eski meslek lisesi önünde gerçekleştirildi.

ASKİM, Bulvardaki Çalışmalarının Sonuncusunu Gerçekleştirdi

ASKİM ekipleri, Atatürk Bulvarı üzerindeki Su İşleri Müdürlüğü eski binası karşısında gerçekleştirdikleri çalışmalar kapsamında kuzey bakstan güney baksa 800’lük boru döşedi.
Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, daha önceki çalışmalarda olduğu gibi bu çalışmada da trafiği aksatmamak için gece geç saatlerden günün ilk ışıklarına kadar devam eden çalışmayı yerinde inceledi.
Başkan Kılıç, tek gayelerinin kış mevsiminde Adıyamanlı hemşerilerini sıkıntıya sokacak olası bir afetin önüne erkenden geçmek olduğunu vurgulayarak," Yoğun yağışların neden olduğu göllenme sorununu çözmek için kuzey-güney bağlantı geçiş noktalarının üçüncüsü ve son bağlantısını belediyemiz Su İşleri Müdürlüğü eski binasının hemen karşısında gerçekleştirdik. Planladığımız bu bağlantılar sayesinde, özellikle Atatürk Bulvarı kuzey kısmında meydana gelen yağmur suyu göllenme problemini büyük ölçüde çözmeyi hedefliyoruz. Yoğun mesai harcayan ASKİM personelimize kolaylıklar diliyorum."dedi.

Kaynak:PHA