KÜLTÜR-SANAT
Giriş Tarihi : 13-10-2019 23:03

AFYOL Üyeleri Yaylakonak Beldesinin Yaşamını Fotoğrafladı

Adıyaman Fotoğraf Yolcuları Derneği (AFYOL) Adıyaman coğrafyası tanıtımı kapsamında Yaylakonak (Balyan) beldesini ziyaret ederek beldenin tarihi dokusunu ve köy yaşamını fotoğrafladı.

AFYOL Üyeleri Yaylakonak Beldesinin Yaşamını Fotoğrafladı

Adıyaman’da kurulan ilk ve tek fotoğraf derneği olan Adıyaman Fotoğraf Yolcuları Derneği (AFYOL) Adıyaman coğrafyasını gezerek farklı yörelerin güzelliklerini keşfedip,tanıtmaya devam ediyor.
AFYOL, Adıyaman'ın saklı olan güzelliklerini ortaya çıkarmak için sürdürdüğü kültür gezileri kapsamında üyeleri ile birlikte Adıyaman merkeze bağlı Yaylakonak (Balyan) beldesini ziyaret etti.
Sabahın erken saatlerinde gün doğmadan yola çıkan AFYOL üyeleri köyde bulunan tarihi yapıları, köy yaşamının ve güreliklerini fotoğrafladı.
Yapılan fotoğraf gezi sırasında AFYOL üyelerine yoğun ilgi gösteren köylüler, köye yapılan geziden dolayı fotoğrafçılara teşekkür etti.
Fotoğraf çekimlerinin ardından dernek üyeleri Balyan Belediyesi'nin ilk belediye başkanı olan ve geçtiğimiz günlerde vefat eden Mula Yakaryılmaz’ın ailesini ziyaret ederek başsağlığı dileklerinde bulundu.
 

Kaynak:PHA