GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-09-2019 23:34   Güncelleme : 25-09-2019 23:34

Gölbaşı'nda Okul Sevisleri Bilgilendirme Toplantısı

Gölbaşı'nda, öğrenci taşımacılığı yapan servis şoförlerine bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Gölbaşı'nda Okul Sevisleri Bilgilendirme Toplantısı

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Gölbaşı Belediyesi tarafından organize edilen toplantıya,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Doğan, Trafik Denetleme Büro Personeli Komiser Şahin Gül, Jandarma Trafik Denetleme Komutanlığı Personeli Jandarma Kıdemli Üstçavuş Bülent İçen, Zabıta Müdürü Hasan Kaya ve servis şoförleri katıldı.
İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Doğan, başkanlığında yapılan toplantıda servis şoförlerine uyulması gereken ilgili kanun ve yönetmelikler, emniyet kemeri kullanımı, hız sınırları, fazla yolcu alımları ile trafik kuralları hakkında bilgiler verildi.
İlçe merkezinde çok sayıda servis minibüsü çalıştığını, köylerden taşımalı eğitim yapan minibüslerle bu sayının oldukça arttığına dikkat çekenDoğan, “Öğrencilerimizin güvenli bir şekilde okullarına taşınabilmesi için rehber öğretmenlerimize ve servis şoförlerine önemli görevler düşüyor. Öğrenciler aileleri tarafından şoför ve rehber personellere emanet ediliyor. Minibüslerde meydana gelebilecek her türlü olumsuz olaylara karşı görevlilerin daha dikkatli davranmalarını istiyoruz.” dedi.

Kaynak:PHA