EĞİTİM
Giriş Tarihi : 27-06-2019 20:35   Güncelleme : 27-06-2019 20:35

Adıyaman'da "Beyaz Bayrak Ve Beslenme Dostu Okul" Sertifika Ve Ödül Töreni

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında 2006 yılında imzalanan Beyaz Bayrak ile 2010 yılında imzalanan Beslenme Dostu Okullar, programları sertifika ve ödül töreni düzenlendi.

Adıyaman'da

Ödül törenine Vali Yardımcısı Ayhan Akpay, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, İl Sağlık Müdürü Erdoğan Öz, İl Halk Sağlık Müdürü Mustafa Kutlu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Bilen ve ödül alan okulların yönetici ve öğretmenleri katıldı.
Adıyaman'da 2019 yılında Beyaz Bayrak Projesi'ne başvuran  92 okuldan ilk defa başvuran 47 okul, yenilemek üzere başvuran 44 okul olmak üzere 92 okul belge almaya hak kazandı.
Beslenme Dostu Projesi'ne başvuran 83 okuldan ilk defa 76 okul, yenilemek üzere başvuran 7 okul olmak üzere 83 okul belge almaya hak kazandı.
Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, yaptığı açıklamasında, 'Beyaz Bayrak Projesi' ile okullarda temizlik ve hijyenin ön planda tutularak bu alanda gerekli hassasiyetlerin gösterildiği, çalışmaların yapıldığı bir proje olduğunu, öte yandan 'Beslenme Dostu Okul Projesi' ile de çok geniş kapsamlı çalışmaların başladığını söyledi.
Alagöz, "Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çocuklarımızın akademik başarılarının yanı sıra sosyal, sportif ve kültürel alanlarda yapacakları etkinlikleri, temiz ve sağlıklı ortamlarda bulunmalarını ve doğru beslenmelerini çok önemsiyor ve bu hususta tüm çalışmaları destekliyoruz. Okulların fiziki şartlarının iyi olmasının tek başına bir anlam ifade etmeyeceğini, bunu çocuklarımızın ruh ve beden sağlığı açısından sosyalleştirici aktivitelerle desteklememiz gerektiğini her fırsatta dile getiriyoruz."ifadelerini kullandı.
 İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz ödül töreninde ödüllerini verdiği tüm okullardan bu ödüllerini korumalarını ve gösterdikleri başarıyı devam ettirmelerini talep etti.

Kaynak:PHA