SİYASET
Giriş Tarihi : 10-05-2019 14:45   Güncelleme : 10-05-2019 14:45

Milletvekili Toprak’tan Engelliler Haftası Mesajı

AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Milletvekili Toprak’tan Engelliler Haftası Mesajı

Milletvekili Toprak, mesajında, sosyal devlet anlayışında, engelli olup olmadığına bakılmaksızın her bireyin, yasalarla belirlenen temel hak ve özgürlüklerden eşit biçimde yararlanma hakkına sahip olduğunu ifade etti.
-“HER BİREY ENGELLİ ADAYIDIR”
Engelli olmanın yalnızca engellilerin ya da ailelerin karşı karşıya bulunduğu bir sağlık sorunu olmadığını sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konu olduğunu vurgulayan Toprak, şunları kaydetti:
“Engelli olmak kişinin tercihi değildir ve her birey engelli adayıdır. Engellilere sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur. Engelli vatandaşlarımızın, insan hak ve onuruna yakışır bir şekilde, toplumsal hayata katılımlarını, çalışan, üreten saygın birer kişi olarak yaşamalarını sağlamak adına göstereceğimiz ilgi ve üreteceğimiz çözümler, hak ettikleri hayat standartlarına kavuşturmaya zemin oluşturacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; toplumsal duyarlılığın ve bilinç düzeyinin artmasına katkıda bulunacağı inancıyla Engelliler Haftası’nı kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine huzurlu, sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.”

Kaynak:PHA