ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 09-05-2019 20:00   Güncelleme : 09-05-2019 20:00

İlik: “Muhtarlar Devleti Yönetenlerin Gören Gözü Duyan Kulağıdır”

Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanlığına seçilen Alitaşı Mahallesi Muhtarı Hacı Mustafa İlik 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası görevlerine başlayan tüm muhtarlara başarılar dileyerek muhtarlığın kadim bir müessese olduğunu belirtti.

İlik: “Muhtarlar Devleti Yönetenlerin Gören Gözü Duyan Kulağıdır”

Dernek Başkanı İlik, yaptığı açıklamasında, muhtarlığın, vatandaşın devlete açıldığı ilk kapısı olduğunu kaydetti.
İlik, "Bu kapının güzellikle, sempatiyle, güler yüzle açılması lazım. Bunu başarabilirseniz devamlılığınız ve sürdürebilirliğiniz çok iyi olur. Hizmet etmek önemli ama gönüle hizmet götürmek çok daha önemli. Köy ve Mahalle Muhtarlığı halkın ve idarecilerin desteği ile yapılan kutsal bir görevdir. Çünkü halka hizmet hakka hizmet anlayışı ile yapılan bir görevdir. Muhtar bulunmuş olduğu köyde ve mahallede halka sorumluluğunu, diğer yönden de idarecilere karşı sorumluluğunu bilmesi gerekmektedir."dedi.
Muhtarın, köylerde ve mahallelerde bulunan yardıma muhtaç bütün insanların yanında olmasını ve onlara devletin desteğini sağlaması gerektiğinin altını çizen İlik, şöyle devam etti:
"Biz Muhtarlara çok işler düşüyor Mahallemize ve köyümüze en güzel hizmeti yapmalıyız. Birlik ve beraberlik içerisinde el birliği ile yarınlarımızı daha yaşanır duruma getirmeliyiz. Beni ve arkadaşlarımı tekrardan bu göreve layık gördüğünüz için teşekkür ediyorum."
 

Kaynak:PHA