BELEDİYE
Giriş Tarihi : 07-05-2019 20:51   Güncelleme : 07-05-2019 20:51

Gölbaşı’nda Ramazan Akşamları Başladı

Gölbaşı Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Grup Ravza İlahi programı düzenlendi.

Gölbaşı’nda Ramazan Akşamları Başladı

İlçe sakinleri dinledikleri ilahi ve tasavvuf müziğiyle kimi zaman duygulandı kimi zaman keyifli anlar geçirdi.
Gölbaşı Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri Grup Ravza’nın konseriyle başladı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Etkinlik Alanı’nda gerçekleşen konser programına ilçe sakinleri ilgi gösterdi.
 Davetlileri selamlayan Grup Ravza, “Al beni götür Medine’ye” ve “Ne hoş Ramazan Gecesi” ilahilerinin de bulunduğu bir konser verdi.
İlahilere eşlik eden izleyiciler, kimi zaman coştu kimi zaman da duygusal anlar yaşadı.
Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım, burada yaptığı konuşmasında, Grup Ravza ekibinin söylediği ilahilerle manevi yolculuğa çıkardığını belirterek, aynı zamanda tasavvuf müziğiyle de ruhun dinlendiğini söyledi.
Başkan Yıldırım, şöyle devam etti:
“Büyük bir özlemle beklediğimiz, sabrın, cömertliğin ve yardımseverliğin zirveye ulaştığı, rahmet ve mağfiret iklimiyle dünyamızı kuşatan mübarek bir Ramazan-ı Şerif ayına daha ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. Rabbim, on bir ayın sultanını, şanına yakışır bir şekilde ağırlamayı hepimize nasip eylesin. Kin ve nefretle çölleşen yüreklerin ateşine su, haksızlık ve zulmün kasıp kavurduğu dünyamıza umut eylesin. Ülkemizde misafir ettiğimiz kardeşlerimizi, öksüzleri, yetimleri ve ihtiyaç sahiplerinin sofralarımızın onurlu misafirleri kılsın. Kırılan kalpleri onarmak, komşuluk hukukumuzu tazelemek, dayanışmamızı artırmak, günahlarımızdan arınmak için bizlere sunulmuş bu ilahi fırsattan en güzel şekilde istifade etmeyi nasip eylesin. Şehit düşen Mehmetçiklerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum.  Miletlimizin başı sağ olsun.  Allah’ım Ramazan-ı Şerif hürmetine düşmanlarımıza fırsat verme.  Düşmanlarımıza fırsat verme. Bu dua ve dileklerle, başı rahmet, ortası mağfiret, onu da cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının başta Gölbaşımız olmak üzere bütün İslam alemi ve insanlık için barışa, huzura ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”
Programdan sonra Belediye Başkanı İskender Yıldırım, sanatçılara teşekkür ederek, çiçek takdiminde bulundu.
 
 
 

Kaynak:PHA