ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 07-05-2019 20:50   Güncelleme : 07-05-2019 20:50

Başkan Kılınç, Çölyak Hastaları İçin Hizmet Veren Ekmek Fabrikasını İnceledi

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman’daki çölyak hastalarının yararlanması amacıyla hizmete açmayı planladığı ekmek fabrikasıyla ilgili bilgi almak için İstanbul Sultangazi Belediyesi’nin tesislerinde incelemelerde bulundu.

Başkan Kılınç, Çölyak Hastaları İçin Hizmet Veren Ekmek Fabrikasını İnceledi

Adıyaman’ın ve Adıyamanlıların sorunlarını ortadan kaldırmak için birbirinden önemli projeleri hayata geçirmeye başlayan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, bir müjdeyi de çölyak hastalarına verdi.
Adıyaman’daki çölyak hastalarının yararlanması amacıyla açmayı planladıkları ekmek fabrikası için İstanbul Sultangazi Belediyesi’nin organik ekmek ve çölyak hastalarına yönelik ekmek yapım fabrikasında incelemelerde bulundu.
Başkan Kılınç, kendilerine bu imkanı tanıyan ve aynı zamanda hemşerisi de olan Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun’a teşekkür etti.

Başkan Kılınç konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede, hedeflerinin kısa süre içerisinde Adıyaman’da yaşayan çölyak hastaları için glütensiz ekmek imal eden bir tesisi açarak bu ihtiyacı ortadan kaldırmak olduğunu söyledi.
 
 

Kaynak:PHA