ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 07-05-2019 20:47   Güncelleme : 07-05-2019 20:47

Şehr-iYaman’da Ramazan Etkinlikleri Coşkulu Başladı

Adıyaman Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısıyla gerçekleştirilen Şehr-iYaman’da Ramazan Etkinlikleri ilgi gördü.

Şehr-iYaman’da Ramazan Etkinlikleri Coşkulu Başladı

11 Ayın Sultanı Ramazan ayı dolayısıyla bu yıl Adıyaman’ın değerlerinden olan sanatçıları hemşerileriyle buluşturacak olan Adıyaman Belediyesi, ‘Şehr-iYaman’da Ramazan Etkinlikleri’ ismini verdiği program ramazan ayına doyumsuz bir tat katıyor.
Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve teravih namazından dolayı her akşam saat 21.45’te Demokrasi Parkındaki alanda gerçekleştirilecek olan ‘Şehr-iYaman’da Ramazan Etkinlikleri’nin ilk gün programına katılan vatandaşlar, Adıyaman Belediyesi Konservatuarı Mehteran Ekibinin konseri, İsmail Ayhan Hocanın Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Mehmet Almaz öncülüğündeki Tasavvuf ekibinin eşsiz yorumlarıyla güzel bir gece yaşadı.
Etkinliğe, Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, İl Jandarma Alay Komutanı Ercan Atasoy, İl Müftüsü Mehmet Taşçı ve çok sayıda vatandaş katıldı.
İlk gün programı Adıyaman Belediyesi Konservatuarı Mehteran Ekibinin konseriyle başladı.Muhteşem bir performans ortaya koyan ekip ayakta alkışlandı.
Mehteran ekibinden sonra gece, sahneye davet edilen Adıyaman İl Müftülüğünde görevli İmam-Hatip İsmail Ayhan Hocanın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Kur-an’ı Kerim tilavetinin ardından İl Müftüsü Mehmet Taşçı dua merasiminde bulundu.
Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, tüm hemşerilerinin Ramazan ayını kutladı, Kılınç, “Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem azabından korunma olan Ramazan-ı Şerifin ilimize, ülkemize ve dünyaya hayırlar getirmesini diliyorum. Bu güzel gecelerin düzenlenmesinde emeği geçen arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bu vesileyle tüm hemşerilerimin Ramazan ayını kutluyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından tasavvuf ekibi tarafından birbirinden güzel ilahiler seslendirdi.
Program sonunda Başkan Kılınç, Alay Komutanı Atasoy ve İl Müftüsü Taşçı, programa katılan sanatçılara ve İsmail Ayhan hocaya plaket ve hediye takdim etti.
Ayrıca Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, program için Demokrasi Parkındaki etkinlik alanına gelen vatandaşlarla sohbet etti.
 Adıyaman Belediyesi personelleri de vatandaşlara lokum ikramında bulundu.
 

Kaynak:PHA