KAHTA
Giriş Tarihi : 05-05-2019 20:50   Güncelleme : 05-05-2019 20:50

Hijyene Dikkat Edecek Fırınlar, Altınla Ödüllendirilecek

Kahta Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı dolayısıyla denetimlerini yoğunlaştırdı. Temizlik ve hijyene uyacak fırınlar çeyrek altınla ödüllendirilecek

Hijyene Dikkat Edecek Fırınlar, Altınla Ödüllendirilecek

Kahta Belediyesi, Halk sağlığını korumak ve gıda güvenliği sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.
Kahta Belediyesi Zabıta ekipleri ilçede faaliyet gösteren fırınları mercek altına alarak, temizliğe ve hijyene uyacak ekmek fırınlarına çeyrek altınla ödüllendirecek.
Ramazan Ayı yaklaşmasıyla Kahta Belediye Başkanı İ.Yusuf Turanlı, Zabıta Müdürü Mehmet Başaslan ve zabıta görevleriyle ilçede bulunan matador (somun) ve Karafırın (Açık Ekmek)  fırınlarını denetledi.
- “DENETİMLERİN SONUCUNDA ÖRNEK İŞLETMELER ÖDÜLLENDİRİLECEK”
Halkın en temiz şartlarda ihtiyaçlarını almaları için sık sık denetimler yaptıklarını anlatan Kahta Belediye Başkanı İ.Yusuf Turanlı, yapılan denetimlerde kurallara uyan ve her konuda örnek teşkil edecek işletme sahiplerine çeyrek altın verilerek ödüllendirileceğini söyledi.
Turanlı, “Halkımızın Ramazan Ayı süresince, güvenli ve huzurlu bir şekilde alışveriş yapabilmesi için zabıta ekiplerimiz sürekli sahada olacaklarını ve rutin denetimlerini aksatmadan gerçekleştirilecektir.” diye konuştu

Kaynak:PHA