SAĞLIK
Giriş Tarihi : 03-05-2019 21:31   Güncelleme : 03-05-2019 21:31

Evde Sağlık Ekibi Hızır Gibi Yetişti

Basında yer alan “Yaşlı kadın yardım bekliyor” haberinden sonra İl Sağlık Müdürlüğü harekete geçerek, 85 yaşındaki teyzeyi muayne ederek, kayıt altına aldı.

Evde Sağlık Ekibi Hızır Gibi Yetişti

İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, Palanlı köyünde yaşayan bakıma muhtaç ve hasta olan yaşlı teyzeye hızır gibi yetişti.
Aynı gün, Evde Sağlık Hizmetleri ekibinde görevli doktor, Palanlı Köyünde yaşayan 85 yaşındaki teyzeyi muayne ederek,  Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında kayıt altına aldı.
Ayrıca yaşlı teyzenin başka  ihtiyaçları ile ilgili talepleri de Sosyal Yardımlaşma Vakfına bildirildi.
Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü evde sağlık hizmetleri birimi, Evde Sağlık Hizmetleri hastaneye gitmekte güçlük çeken, hastaneye ulaşmakta zorluk çeken, hastalığı sebebiyle ve yaşlılık sebebiyle insanlarımızın evde muayene olması, küçük tıbbi müdahalelerin evde yapılması, gerektiğinde kanının alınarak gerekli tahlillerin yapılması esasına dayanan Sağlık Bakanlığımızın yaptığı bir uygulama.
- EVDE SAĞLIK HİZMETLERİNE NASIL ULAŞABİLİRSİNİZ?
Vatandaşların evde sağlık hizmetlerine ulaşabilmesi için kendisi veya hasta yakınının en yakın hastaneye başvurması gerekiyor.
Bununla birlikte 24 saat esasına dayanacak şekilde 24 saat açık olan 444 3833 ‘ü arayabiliyor,
444 EVDE tuşlarını tuşladığı zaman 24 saat evde sağlık hizmeti talebini iletebiliyor ve en kısa süre içerisinde sağlık ekibinde bulanan doktor, kişiyi ziyaret ederek hastayı muayene ediyor,.

Kaynak:PHA