GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-05-2019 21:23   Güncelleme : 03-05-2019 21:23

Engelli Minikler Gönüllerince Eğlendi

Adıyaman Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi tarafından bu yıl 5.’si düzenlenen Bahar Şenliği etkinliklerine katılan minikler gönüllerince eğlendi.

Engelli Minikler Gönüllerince Eğlendi

Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Engelsiz Yaşam,Beceri ve Uygulama Merkezi tarafından her yıl 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla kutlanan ancak bu yıl Ramazan ayı dolayısıyla erkene alınan Bahar Şenliklerinin 5.’sine katılan minikler gönüllerince eğlendi.
Adıyaman Belediyesi Engelsiz Yaşam Parkı’nda gerçekleştirilen etkinliğe katılan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, miniklerle yakından ilgilenip oyuncaklar dağıttı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda; Adıyaman Belediyesi Engelsiz Yaşam,Beceri ve Uygulama Merkezi öğrencilerinden Yağmur Yaşargün, ‘Down Sendromlu Melek’ adlı şiiri okudu. Daha sonra Rekabet Kurumu Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı öğrencilerinden Aslı Gezer, ‘Yemen Türküsü’ ve ‘Arkadaşım Eşek’ adlı şarkıları seslendirdi. Türkiye Petrolleri Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı öğrencilerinden Damla Tümay’ın ise‘Yarınlar Bizim İçin Vardı’ adlı şiiri okuduğu etkinlikler,Adıyaman Belediyesi Engelsiz Yaşam,Beceri ve Uygulama Merkezi öğrencilerinden Bilge Tuncay’ın‘Uyan Sunam’ ve ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ adlı şarkıları seslendirmesiyle devam etti.
Seslendirilen şarkılar ve okunan şiirlerden sonra
Adıyaman Üniversitesi Konservatuar öğrencileri ile KYK öğrencilerinin canlı müzik dinletileri eşliğinde ebru, yüz boyama, el baskısı ve kumla etkinlikleri gerçekleştirilirken, Engelsiz Yaşam, Beceri ve Uygulama Merkezi öğrencilerinin hazırladığı resim, fotoğraf ve ahşap sergileri davetliler tarafından gezildi. Adıyaman Belediyesi tarafından da davetlilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.
 

Kaynak:PHA