EĞİTİM
Giriş Tarihi : 03-05-2019 21:17   Güncelleme : 03-05-2019 21:17

Lider Çocuk Tarım Kampı Büyük Bir Coşku İle Gerçekleştirildi

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü organizasyonu ile gerçekleştirilen 2019 yılı kamp programına, Adıyaman merkez okullarından Borsa İstanbul İlköğretim Okulu 4/D sınıfı öğrencilerinin katıldı.

Lider Çocuk Tarım Kampı Büyük Bir Coşku İle Gerçekleştirildi

Tarım Ve Orman Bakanlığı’nca her yıl ilköğretim 4. Sınıf öğrencilerine ''Hayatın Merkezinde Tarım, Tarımın Merkezinde Çocuk'' ilkesinden yola çıkarak doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenirliliği konuları hakkında bilgi vermek amacıyla ''Lider Çocuk Tarım Kampı'' gerçekleştirildi.
- 2019 YILI KAMP PROGRAMI. "SIFIR ATIK" OLARAK BELİRLENDİ
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü organizasyonu ile gerçekleştirilen 2019 yılı kamp programı etkinliklerinin bu yılki teması ''Sıfır Atık'' olarak belirlendi.
Bu kapsamda israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atıkların azaltılması ve atıkların geri dönüştürülmesi konularında eğitimler verilmesi ön planda tutuluyor.
Kamp programı, 26-30 Nisan tarihlerinde Adıyaman merkez okullarından Borsa İstanbul İlköğretim Okulu 4/D sınıfı öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Kampın açılışı İl Tarım ve Orman Müdürü Adil Alan tarafından yapıldı. Açılışa KTV Şube Müdürü Mustafa Terzi ve müdürlük personeli katıldı.
Kamp süresince çeşitli gezi ve etkinlikler düzenlendi.
Etkinlik kapsamında, katılımcı öğrencilere Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün faaliyetleri tanıtıldı, Badem bahçeleri ve fidan üretim alanlarına geziler düzenlendi. Adıyaman Üniversitesi tarafından üretilen Kaliforniya Solucanı ile toprak elde edilen saha incelendi, güneş enerji sistemleri (GES) ile elektrik enerjisi üreten sahalar gezildi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Gençlik Merkezinde araba lastiği boyama, çöp kovası boyama ve kalıplarla eğlenceli süs oyuncakları elde etme etkinlikleri yapıldı.
Ayrıca trafik parkına gezi düzenlendi.

Kaynak:PHA