GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-05-2019 19:55   Güncelleme : 02-05-2019 19:55

Başkan Kılınç’tan ‘Dünya Basın Özgürlüğü Günü’ Mesajı

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, ‘3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’ dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

Başkan Kılınç’tan ‘Dünya Basın Özgürlüğü Günü’ Mesajı


‘3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Birleşmiş Milletlerin 1993 yılında özgür ve bağımsız bir basın için ‘Dünya Basın Özgürlüğü Günü’ olarak kabul ettiği 3 Mayıs’ın önemine dikkat çekti.
Mesajına; Özgür ve tarafsız basının toplum için oldukça önemli olduğunu söyleyerek başlayanBaşkan Kılınç şöyle devam etti: “Bin bir zorluğa rağmen ayakta kalma mücadelesi veren Anadolu basını,halk ile yöneticiler arasında bir kamu görevi yürütmektedir. Zor şartlar altında da olsa kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi, yapılan hizmetlerin vatandaşlarımıza yansıtılması ve sorunların çözülmesinoktasında önemli bir kamu görevi yürüten tüm basın mensubu arkadaşlarımızın ‘3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü kutluyorum.Bu anlamda özellikle yerel basınımız ve çalışanlarının en zor şartlarda dahi görevlerini hakkıyla yerine getirebilmek için gösterdikleri üstün gayret ve çabayı biliyor, takdirle karşıladığımı ifade etmek istiyorum.”
 

Kaynak:PHA