BESNİ
Giriş Tarihi : 01-05-2019 20:13   Güncelleme : 01-05-2019 20:13

ROBİYAMAN Yarışmasında 1.ve 2. Besni’den

EDEP Projesi kapsamında Adıyaman’da, düzenlenen ROBİYAMAN Robot Yarışmasında “Hızlı Çizgi İzleyen” kategorisinde Besni Dumlupınar Ortaokulu 1. ve 2.'liği kaptırmadı.

ROBİYAMAN Yarışmasında 1.ve 2. Besni’den

Besni Dumlupınar Ortaokulu Bilişim öğretmeni Abdülkerim Ortataş ve Fen Bilgisi Öğretmeni Halil İbrahim Şahin rehberliğinde EDEP Projesi kapsamında Adıyaman’da düzenlenen ROBİYAMAN Robot Yarışmasında “Hızlı Çizgi İzleyen” kategorisinde hem 1. hem de 2.oldu.
Türkiye’nin birçok ilinden katılımın olduğu yarışmada Besni’den birinci ve ikinciliği kazanan öğrenciler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel’i ziyaret etti. 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, dereceye giren öğrencilere hediye verdi.
Demirel, yaptığı konuşmasında, günümüz teknolojinin en üst seviyelerde olduğunu, yıllar önce hayal bile edilemeyecek  nesnelere ve durumlara şu anda rahatlıkla ulaşıldığını söyledi.
Hızla ilerleyen bir dünya ile karşı karşıya olduğumuzu belirterek, "Bu hıza ayak uydurmak ve gelişimimizi sağlamak için çalışmalı ve üretmeliyiz. Alınan bu başarılı sonuçla bu yolda ilerlediğimizin kanıtıdır. Bu vesile ile emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.