Çelikhan Sevdalıları…


Bu makale 2016-01-09 19:20:47 eklenmiş ve 674 kez görüntülenmiştir.

Kamu çalışanısınız. Malmüdürü, asker veya Kaymakamsınız…

 

            Adıyaman'ın Çelikhan ilçesine atandınız.

 

            Dört dağ içerisinde bir yer. Yazı bahar tadında ama kışı tabir caizze cehennem…

 

            Halk kaderine teslim olmuş gibi görünüyor. Arazi yok denecek kadar az. İl merkezine ulaşım kışın güçlükle sağlanabiliyor. Eğitim olanakları sınırlı, ekonomi zayıf…

 

            Böyle bir yere atanınca ne yapılır bilemiyorum ki… Burada kalacağım süre içerisinde kaçak tütüne alışıp, kışın bol bol çay ve bedava sigara içerek tayin süresi mi beklenir?

 

            Alabalık, şekersiz bal, organik sebze ve meyvelerle beslenip, burada özlem ve doğa şiirleri mi yazılır?

 

            * * *

 

            2014 yılı sonlarında yeni bir Kaymakam atanmış Çelikhan'a…

 

            Sayın Adem Kaya, Çelikhan'a geldiğinde neler düşündü bilemiyorum ama bazı olumsuz gibi görünen yönleri fırsata dönüştürmek isteğine eminim.

 

            Her şey bakış açısı ile ilintili. Dört dağ arasındaki Çelikhan'da kapalı halı saha, yüzen adaları seyredebileceğimiz konuk evi, mesire alanları yapılır mı? Yapılır…

 

            Halkla bütünleşmiş olan Kaymakam Bey'in başarılı çalışmalar yürüttüğü, kamu kaynaklarını etkin ve yerinde kullandığı ve özellikle helal-harama oldukça dikkat ettiği bilgisini aldık.

 

            Olumsuz gibi görünen bazı koşulları fırsata dönüştürmenin gayreti içerisinde olduğuna inandığımız Sayın Kaymakamı tebrik ediyorum.

 

            * * *

 

            Belediye Başkanı Sayın Mustafa Bulut, bürokrasiyi iyi bilen, siyasetin nabzını iyi tutan, doğru zamanda doğru yerde olabilen seçkin bir siyasetçi.

 

            Çelikhan'ın coğrafik ve iklimsel talihi karşısında mücadele eden, güzelliklerinin ortaya çıkmasına vesile olan, halkın içinden gelen ve halkla birlikte yoluna devam eden değerli bir şahsiyet…

 

            İki yılda 80 bin metrekare kilitli parke taşı döşemek Çelikhan için büyük bir çalışma.

Çat Barajından tünel ile ilçenin sulama suyu ihtiyacının karşılanması çalışmalarının başlatıldığını öğrendik. Bir su deposu özelliğinde olan Çelikhan'da susuzluk çekilmesi ayıpsanacak bir durum. Sayın başkan bunu görerek kolları sıvamış. Karmkuk suyunun ihalesinin yapılması ile birlikte su sorunu tarihe karışacaktır inşallah.

 

            İlçede TOKİ konutlarının yapılması için Sayın Bulut, büyük emek sarf ediyor. İşte belediyecilik budur. Sadece çöplerin toplanması, taziyelere düğünlere gidilmesi Belediyecilik olamaz. Yönettiğin yerin kaderini değiştirecek projelerin üretilmesi gerekir.

 

            Proje aşamasında olan Adıyaman - Çelikhan yolu, Çelikhan Çayı'nın ıslah edilmesi, dağ içmeleri ile yüzen adaların turizme kazandırılması Sayın Bulut'un eserleri olur inşallah.

 

            * * *

 

            Ve… Mustafa Aloğlu…

 

            Çelikhan deyince aklıma gayri ihtiyari Mustafa Aloğlu geliyor. Aloğlu deyince de Çelikhan…

 

            Koyu bir Çelikhan milliyetçisi Mustafa Aloğlu. O'na kalsa ne kadar hizmet varsa Çelikhan'a taşınması gerek.

 

            Aloğlu kardeşim sosyal medyayı çok iyi kullanan biri. Adıyaman basın camiasının en sevilen kişilerinden. Mesleğinde başarılı, duruşu dik, özü ile sözü bir olan bir kardeşimiz.

 

            İnanıyorum ki, Çelikhan'da yürütülen bütün projelerde emeği vardır. Memleketinin sosyal, kültürel, ekonomik veya sportif anlamda kalkınması için tüm gücünü kullanan biri. Hele hele Çelikhan'ın tanınması kesinlikle O'nun başarılı çalışmaları ile oluyor.

 

            Gazete çıkarıyor, İnternet siteleri kuruyor, televizyon programları yapıyor, ilimiz ve ilçelerimizdeki basın mensupları ile bir araya geliyor ve zamanının büyük bir kısmını sosyal medyada harcıyor.

 

            Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Adıyaman basın camiasının gücü Aloğlu'nun arkasında olacaktır.

 

            Çelikhan ve Çelikhanlılara selam olsun…

 

 

Fahrettin Çelik

samsattema@hotmail.com

www.samsathaber.com

 

 

            

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.