Terörü Lanetleyin ,Kürtleri Değil!


Bu makale 2015-10-14 07:39:48 eklenmiş ve 852 kez görüntülenmiştir.

 

 

 

Kürt halkına bu gün sırt çevirirseniz, sahip çıkmazsınız, örgütün kucağına itersiniz. Ankara, İstanbul, İzmir’de oturup yorum yapmaya benzemiyor Batman’da Cizre’de Yüksekova’da terörle yaşamak.

Yapmayın!...

Teröre kızıp kuruyu yakmayın!

İşte o zaman bölünürüz.  Bu gün yapılmak istenen ülkeyi dipsiz bir kuyuda göstermektir. Paniklettirmektir.  Sinirle birbirine düşürmektir.

Etmeyin!

Hepinizin bir Kürt komşusu var. Eminim hepinizin bir Kürt arkadaşı var. Terör değil,  bizi ancak ayrımcılık bölebilir. Barışa, kardeşliğe olan inancınızı yitirmeyin.

Terörü lanetleyin, Kürtleri değil!

 Hislerime tercüman olduğu için bu yazıyı aldım eminim çok insan da benim gibi düşünüyordur.

Terörün her türlüsü yakar yıkar bitirir devlet olarak biz onları bitirmezsek o lanetler devleti ve bizleri bitirir.

Efendiler; biz tekke ve zaviyeleri din düşmanı olduğumuz için değil bilakis bu tip yapılar din ve devlet düşmanı oldukları Selçuklu ve Osmanlıyı bu yüzden batırdığı için yasakladık.

Çok değil yüzyıla kalmadan eğer bu sözlerime dikkat etmezseniz göreceksiniz ki: bazı kişiler bazı cemaatlerle bir araya gelerek bizlerin din düşmanı olduğunu öne sürecek, sizlerin oyunu alarak başa geçecek, ama sıra devleti bölüşmeğe geldiğinde bir birlerine düşeceklerdir.

Ayrıca unutmayın ki; o gün geldiğinde, her bir taraf  diğerini dinsizlikle suçlamaktan geri kalmayacaktır.

17 Aralık 1927 Ankara

 Terörün dini kullanarak ülkemize yapmaya çalıştıkları kötülükleri yıllar önce M. Kemal ATATÜRK bu sözleriyle belirtmiştir.

Atatürk bu günleri 89 yıl önce görmüştü’ “Bir gün, Birinci Cihan Harbi’nden sonra Ortadoğu’da kurulan suni devletlerin halkları ayaklanacaktır… O gün geldiğinde, yeni kurduğumuz cumhuriyetimizin yöneticileri, bu halkların değil, emperyalist güçlerin yanında yer alırsa, aynı akıbete kendileri uğrayacaktır… Ve Kurtuluş Savaşı’nda yedi düvele haddini bildiren Türk halkı, onların da hakkından gelecektir…” demişti.

 İşte her şeyin açıklaması bu!...

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.