TERÖRÜ SADECE LANETLEMEK YETER Mİ?

Bu vahim olayda parmağı olan, ihmali bulunan, bilgisi olup da haber vermeyen her kim varsa lanetliyorum.
Bu makale 2015-10-10 19:09:48 eklenmiş ve 517 kez görüntülenmiştir.

     Sabah tv açmamıştım, arkadaşımın uyarmasıyla açtım ki ne açayım tüm insanlığı ve insanlarımızı, ülkemizin kalbini can evinden vuran terör eylemi;   blanço 86 ölü 186 yaralı terörün dini milliyeti olmaz fırsat kollar fırsatı bulur bulmaz da öldürür, yakar, yıkar.

     Peki, bu fırsatı onlara vermeme görevi kimindir?  Yakmasını yıkmasını kim veya kimler önler, elbette devletin yasaları ve güvenlik güçleri, yasal hak olan toplu miting ve benzeri olayların güvenliğini kim temin eder. Elbette devletin güvenlik güçleri, görünen o ki güvenlik zaafiyeti olmuş ki! bu kadar ölüm ve yaralanama olayı olmuştur.

     Yetkili bakanlar diyor ki güvenlik zaafiyeti olmamıştır diyor, başbakan da diyor ki olabilir durum incelenecektir diyor tutarsızlık söylemleri almış başını gidiyor.

     Başka ülkelerin iç işlerine müdahale etmek istememizden galiba kendi sorunumuzu çözmeyi unuttuk çözüm süreci denildi çökme sürecine girildi. isterdim ki önce biz diyelim, yani önce içeride barış sonra dışarıda barış!...

     Güvenlik açığı yokmuş istifayı düşünmüyoruz derken yanında ki bakanda gülüyor demek ki olay duygularına dokunmamış bu bakanımızın bu talihsiz bir gülüş!...

     Daha dün evelsi gün doğudan gelen haberlere üzülürken bu gün bu olay şehitler sıra sıra ölümler ardı ardına ülkemin halkı kan ağlıyor.

      Ama dikkat ediyorum ki siyasilerin bazıları bu vahim olaydan bile çıkar sağlamaya çalışıyorlar yuh artık ne diyelim!  86 cenaze ve siyasilerden 1 Kasım mesajları veriliyor.

     Olacak şey değil orada can pazarı varken sen neyin peşindesin!...

      Beni en çok düşündüren de bir gün önce yeni şafak gazetesinden bu terör olayının olacağının verilmesi demek ki biliniyordu böyle bir şey olacağı orada  kod adı Pir Ozan Aptal (@AnotolyTodorov)  twitlerde mitingde olaylar olacağını yazıyor, kim bu kişi araştırılmalıdır.

      Analar ağlamasın denildi nerede o söylemin sahipleri bu cümleler söylendikten sonra kaç analar ağladı feryatları gökleri sarsıyor bu nasıl analar ağlamasın söylemi!... o ana ağlasın bu ana ağlamasın denilmedi hiç bir ana ağlamasın denildi, keşki bu sözün arkasında durulsaydı laf ola beri gele!

     Her söylenen söz havada kalıyor siyasi hiç bir söylem yerine getirilmiyor siyasetçiliği toplumda bu kadar düşüren de verilen sözleri yerine getirmemeleridir. Seçim sırasında söz veriyorlar arkası boş!...

       İstihbarat örgütümüz yok, istirahattalar galiba acaba ne yapıyorlar bilmiyoruz. Orta doğuda bizden habersiz yaprak kımıldamaz diyen devlet kendi ülkesinin başkentinde bu kadar vahim bir patlama oluyor haberi olmuyor, kaldı ki patlamayı yapacak olan kişi ya da kişiler çok büyük bir planlama sonucunda bu vahşeti uygulaya bilir. İstihbaratçılarımızın haberi olmamasına çok şaşırdım doğrusu , güvenlik güçlerimiz ne yapıyorlar bilemiyoruz. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.