Bütün Hırsızlardan Nasıl Kurtuluruz?


Bu makale 2015-08-27 08:56:58 eklenmiş ve 610 kez görüntülenmiştir.

 İlçemizde yaşanan hırsızlık olayları neden önlenemiyor? Herkesin birbirini tanıdığı küçücük ilçemizde gün geçmiyor ki bir hırsızlık olayı olmasın, hırsızlığı önlemek ve caydırmak için hangi kurumlarımız hangi önlemleri almaktadırlar?  Olası bir hırsızlık sırasında yaşanması muhtemelen bir yaralama veya ölüm olayında hepimiz vicdanen sorumlu olmayacak mıyız?

 Sevgili okurlarım bu satırları,  yazmayı seven sorunlarla geçmişten beri canhıraş mücadele etmeyi görev bilen bir arkadaşım bize sordu, ilçemizde bir hırsızlık olayı olduğunda normal haber gibi okuyup haa!... Hırsızlık mı olmuş diye kendi kendimize söyleniyoruz, aynı gün de hemen unutuyoruz.

Aslında hiç düşünmüyoruz ki o hırsız bir gün bizim de kapımızı çalmadan girebileceğini sanki bize gelmeyeceğini zannediyoruz oysa bir gün malımızı canımızı talan edebileceğini hiç düşünmüyoruz peki ne yapa biliriz bu konuda diyeceksiniz.

Önce evimizi güvenli hale getireceğiz olanaklarımız ölçüsünde, hatta sigorta bile yaptıracağız, ama en önemlisi de emniyetin bu konuda ne yapması gerektiği. Emniyet bu konuda ne yapıyor nasıl önlemler alıyor sanki vatandaşın endişeleri var gibi, emniyet bu konuda daha şeffaf olsa vatandaşlar rahat edecekler.  Arkasından hadi hırsız tutuklandı diyelim mahkemenin bu konuda ne yapacağı, yasaların kimden yana olduğunun tespiti velhasıl bilinçli vatandaş olmak zorundayız diyorum.

Yapılan, düzenlenen yasaların kimden yana olduğunu takip etmeliyiz. Bakın bir olayın ucu nerelere dokunuyor ve en son da bilinçli oy vermeye kadar dayanıyor. Halkı koruyan halkın çıkarları doğrultusunda yasalar çıkaran kanunları milletin refahı için düzenleye bilecek partilere oy vermeye kadar dayanıyor.

 Keşki bütün hırsızları yakalasak hak ettikleri yerlere koya bilsek değil mi çok güzel olur diye düşünüyorum.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.