Sen De Mi Adıyaman?


Bu makale 2015-07-23 19:45:35 eklenmiş ve 769 kez görüntülenmiştir.

       Bu yazıya başlarken hangi sorundan başlayayım diye kafamdan bin bir tane sorun film şeridi gibi gözlerimin önünden geçti vay be!

      Ne çok ülke sorunlarımız varmış yaz yaz bitmeyecek gibi ama Suruç yüreğimize köz gibi oturdu 32 evladımız yok oldu.

        Güney Doğuda neler oluyor, orta doğunun cadı kazanına güney doğu bölgemizi de mi sokuyorlar yoksa ülkemiz o kadar doğuda ve güney doğuda sorun yaşadı bu kadar vahşetini görmemişti, bu kaçıncı toplu katliam ve bir şey dikkatimi çekiyor siyasiler konuşurken sanki bu olayları bekliyorlarmış gibi gevşek gevşek konuşmalarla sanki halkla ölenlerle dalga geçiyorlar gibi, hemen olay karşısında neler yaptıklarını anlatmaya çalışıyorlar o durumda bile siyaset  yapıyorlar her tarafları reklam su içseler reklam ya!

      Biz bir görelim şöyle yürekten yandığınızı mesela ülkede genel yas ilan edin bayraklar yarıya insin bu ölenlerimiz (Suudi kralından) daha acı vahşet içerikli cenaze değil cenazeler bir görelim içinizin kavrulduğunu oy kaybederim kaygısını bir kenara bırakıp şöyle dört elle olaya bir sarılın bakalım!...

      İşid, başbakan Davutoğlu’nun söyleminde bir kaç öfkeli insan topluluğunun bir araya gelmesi gibi basite alınarak anlatılmıştı.

       Sayın Davutoğlu bak öyle değilmiş illa tehlikeyi anlamanız için 30–35 kişi ölmeli 100- 150 kişi yaralanmalı mıydı?

 Bu çocukların ne kadar zor bin bir emekle yetiştirildiğini bilmez misiniz hepsi pırlanta gibi çocuklar yazık olmadı mı bunlara.

       Daha düne kadar Adıyaman ili sessiz sakin kendi halinde barış içerisinde yaşayan bir il iken bu güzelim ilimizi de karıştırmaya çalışıyorlar, katil Adıyaman’dan vurduğu il Urfa Suruç ilçesi, komşu il kardeş il her şeyi ile birbirine benzeyen iki il akraba iki il.

 

     Hepimiz büyük bir üzüntü yaşıyoruz. Suruç'ta yaşanan bombalı saldırıda yaşamını yitiren 32 gencimizi geri getiremeyiz ama yakınlarını kaybeden aileleri ufacık da olsa teselli edebilmek ve yeni saldırıların önüne geçebilmek için bu acımasız eylemi planlayanların ve yapanların bulunmasını istiyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.