Suskunluğumu bozuyorum


Bu makale 2015-03-30 20:18:15 eklenmiş ve 740 kez görüntülenmiştir.

Yüce Rabbime hamd ederek başlamak istiyorum…

            Emek verdiğim, önemsediğim ve hayatımın bir parçası olarak gördüğün bir çalışmamı daha tamamlayarak sevenlerimin beğenisine sunuyorum.

            Umarım “Suskun Dilim" ismini verdiğim bu eserle suskunluğumu bozarken, siz değerli okuyucular okumaktan tat alırsınız.

            Şiir, benim için yaşadıklarımı, düşündüklerimi veya hissettiklerimi dışa vurma aracı olmuştur. Sevinçli veya üzüntülü bir ruh halinde, ahenkli bir yazı yazmanın adı olmuştur benim için şiir.

            Şiirlerinde aşkı yazmayan şair var mıdır bilmiyorum. Çeşitli konularda şiirler yazmaya çalıştım ama bu kitabıma sadece aşk içerikli olanları seçtim.

            Şiir yazarken beni motive eden, cesaretlendiren başka çocuklarım olmak üzere bütün herkese teşekkür ediyorum.

            Ülkemizde yaşayan en büyük şair olarak kabul edilen Üstat Cemal Safi'nin kitabıma sunuş yazma lütfünü göstermesi benim için en büyük bahtiyarlıktır. Kendisine hayırlı uzun ömür dileklerimle saygılar sunuyor, ellerinden öpüyorum.

            Kültür Bakanlığınca "Halk Şairi" unvanı alan Gülden Taş hanımefendinin nezaket göstererek beni kaleme alması bende farklı bir mutluluk ve heyecan yarattı. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum.

            Önsöz yazma lütfünde bulunan saygıdeğer Kaymakamım Sayın İsmail Sündük'e, kitabın hazırlanmasında emeği geçen başta Editörüm Sayın Naif Karabatak ve kurumsal olarak İz Ajans'a ve Edebiyat Öğretmeni Ersin Yıldırım ile diğer emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

            Neşredilen üçüncü eser olan bu kitabımın imza günü 51'inci Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında, 31 Mart 2015 günü, saat 14.00'de, Adıyaman İl Halk Kütüphanesi'nde yapılacak. Bu anlamda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü ve özellikle de Filiz Karabulut hanımefendiye teşekkür ediyorum.

            Edebiyatın bütün dallarına olan tutkum, çocukluğumdan başlayarak beni bir şeyler yazmaya sevk etti. Okul yıllarında yapılan şiir, kompozisyon yarışmaları benim şiir veya yazı yazmamı, yazdıklarımı başkalarıyla paylaşmamı sağladı.

            Yazmak benim için yaşamsal bir gereklilik haline dönüştü. Her gün mutlaka bir şeyler karalamak benim için bir ihtiyaç olduğu gibi ekmek-su kadar önemlidir.

            Bu manada bir hedef belirlemedim ancak katıldığımız antolojiler, programlar ve kitaplar bir yere doğru götürüyor gibi. Rabbim, hayırlı işlerde bulunmayı nasip etsin.

            Bütün sevenlerimi 31 Mart 2015 günü, saat 14.00'de, Adıyaman İl Halk Kütüphanesi'nde yapılacak imza günüme bekliyorum.

 

            Selam ve Dua ile…

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.