Vahşet!!!


Bu makale 2015-02-14 20:49:38 eklenmiş ve 937 kez görüntülenmiştir.

 
 
      
 
 
 
 
 
       Tarsus’tan Mersine evine dönen 20 yaşında ki kızı 3 tane yaratık kaçırıyor, tecavüz ediyor, öldürüyor, yakıyor. Ve biz bu  ülkede bu yaratıklara nasıl hala yaşama imkânı veriyoruz benim beynim     almıyor.
       Bir evlat kolay mı yetişiyor, o kızı yetiştirenler ne durumdalar ve bu kadar acıyı yaşatanlar yarın bir gün 10 sene yatarlar,    sonra da dışarı çıkarlar. Hala kadın cinayetlerine karşı çocuk cinayetlerine, tecavüzlerine karşı biz idam gelsin mi gelmesin mi    diye tartışacak mıyız?
        Bu insanlara verilecek her türlü cezanın hafif kalacağına inanıyorum. Çok bir ceza verileceğini de zannetmiyorum. Caydırıcı   bir ceza yok, zinaya çok  sözü olmayan bir yönetim var tepemizde maalesef!...
         Sen emekle bir evlat büyüt güzel bir okula gönder itin biri gelsin sırf uçkur davasına girsin tepkiyle karşılaşınca da bıçaklasın, yaksın dere kenarına atsın.
         Bunları yazarken gözyaşlarımı tutamadım çok acı, ve inanın acıyı tarif etmek çok zor ancak yaşanır. O masum insanın anne ve babasını düşünüyorum yerimden kalkıp dışarıya çıkıyorum ve derin derin nefes alıyorum kendime gelmek için.
        Yazık bu kadınlara kimisi böyle, kimisi başka türlü, öldürülen hep kadınlar oluyor. Kısaca devletin koruyamayıp ölümün kucağına attığı kadınlarla dolu ülkemiz maalesef,
        O öldüren canilere sorulsa o kadar saçma sapan mazeretleri var ki bir masum canı almak için;
        Kimisi yeni elbise aldığı için, kimisi tarlada çalıştığı için, kimisi aile kararıyla, kimisi boşanmak istediği için öldürüldüler, bu saçma sapan nedenler uzar gider.
        İnanın televizyon izlemek istemiyorum hemen hemen her gün bir kadın cinayeti haberiyle karşı karşıyayız.
       Tek nedeni bence cahillik ve bencillik,  AKP’li siyasilere dikkat ederseniz ne zaman kadın hakkında bir açıklamada bulunsalar akla hafızaya sığmayan açıklamalarda bulunuyorlar işleri güçleri cinsellik ve kadın, elbette toplumda bu tür olaylarda artış olacak, haberleri izlerken özgecan’ın babası kızımın üzerine toprak atmayın dedi.
         Bir an suratımın yandığını hissettim o acı yaşanılacak gibi değil.
        Sevgili okurlarım biliyor musunuz o canavarlardan etrafımızda o kadar çoklar ki, onlar suçlu olduğu kadar ülkemizde eğitim öğretim sistemi de suçlu, gerçekten ahlak dersi önemle verilmeli eğitimin disiplinin olmadığı bir yerde öğretimden bahsedemeyiz.
        Ben matematik dersinden, fizik dersinden, coğrafya dersinden bahsetmiyorum, ahlak dersinden bahsediyorum.
        Ülkemizin kanayan bir yarası oldu bu kadın cinayetleri ve üzerinde hassasiyetle durulmalı.
         Sokrates’in bir sözü var, der ki Sokrates;’’ Eğitimin pahalı olduğunu düşünüyorsanız, cehaletin bedelini hesaplayın.’’
         Evet, işte bu cehaletin bedelini kadınlarımız, kızlarımız, çocuklarımız ödüyor.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.