Dünya Kör ve Sağır Olmuş


Bu makale 2014-08-03 17:14:53 eklenmiş ve 1132 kez görüntülenmiştir.
Mehmet Uluçay

“Zalimin topu var, güllesi var, kal’ası varsa, mazlumun da ahı var. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste”…

   Filistinli kardeş, İsrail’in bu zulmüne karşı, yılma, korkma, diren, Ama  ilkönce birliğini sağla. İktidar ve mezhep kavgasını bırak. Birlikten kuvvetin doğduğunu bilmez misin? Güç sende. Çözümü de sende.

  Ey gören göz, duyan kulak, varsa vicdan, kalmışsa insanlık, İsrail’in bu zulmüne, vahşetine lanet yağdırılmaz mı?

  Ne istiyorsun bu masum insanlardan. Yıllardır, vicdanları kanata kanata , sivil, çocuk, yaşlı demeden öldürüyorsun.

  Neymiş,”misilleme hakkı”nı kullanıyormuş. Peki, Kara harekâtı neyin nesi. Gazzeye atılan bombalarla 1300 masum insan öldü,8000 den fazlada yaralı var. Bu doğrudan doğruya adamların neslini tüketmektir. Niyet gayet açık; İsrailli kadın Milletvekili askerlerine hitaben” Hamile kadınları öldürürseniz iki kişiyi birden vurmuş olursunuz”.Hani Musevi dinin de “adam öldürmek günahtı”? Görülen tek şey var. İnsanlık ayaklar altında.

  Ortadoğu da, Emperyalist ülkelerce, kendi menfaatleri uğruna; Irak, Suriye, Filistin, Lübnan, barut fıçısına döndürülmüş.

    Din, Mezhep, ırk, ayrılıkları körüklenerek, Dünyanın değişik ülkelerinden hatta ülkemizden beşbin kadar insanın da katıldığı, İŞİD adlı, insanların haysiyetini ayaklar altına alan bu terör örgütü, işgal ettikleri yerdeki insanların, canı ve malının kendisine dinen helal olduğu, kadınların ırzına geçerek, insanları toplu olarak “Allah-u Ekber”diyerek katetmeleri, ölenlerin de “Allah-u Ekber” diyerek öldüklerini, hayretle vicdanlarınız kanayarak izliyoruz.

 Musul’da,Telefer de Kobanide ki baskınlarında,Kürtlere,Türkmenlere,Ezidilere,Ermenilere, her türlü zulmü reva görmekteler..   Ama dünya ,bakar kör  ve duyan sağır ve dilsiz olmuş..

 Hani “zulme karşı sessiz duran, dilsiz şeytandı.”

 KK Nisa/75 i şöyle açıklanmaktadır.

”İslâm'da savaş, insanları zorla dine sokmak için emredilmemiştir. Fitne ve zulmü ortadan kaldırmaya çalışmak için savaş emredilmiştir. Dinlerini yaşama ve dine dâvet konusunda Müslümanlara engel olan, insanların hürriyetlerini kısıtlayan güç odaklarına karşı savaşmak farzdır. Kur'an, mazlumların, ezilenlerin, sömürülenlerin hakkını korumak için Müslümanlara mücadeleyi emreder (4/Nisâ, 75). (ww.risaleforum.net/risale-analiz-ve-calismalar-488/hadis-sohbetleri-490/203040-hadis-sohbetleri-81-zalimin-zulmu-3.html)

"Zulmün ve kötülüğün küçüğüne büyük nazarla bakmayan, daha büyüğüne uğrar." (Hz. Ali (r.a.)

Hz Ali ( r.a)   Diyor ki “bir yerde zalim varsa, mazlum da vardır. Mazlum zalime direnmiyorsa, zalime ortaktır”.

 Ortadoğu da ki bu mazlum halklara karşı, acımasız politikaları güden Emperyalist ülkelere karşı, kendimizle didişmekten ziyade, dil, din, mezhep, ırk farkı gözetmeksizin yekvücut olarak direnmeliyiz.

 İşte Rojava ve Kobani direnişi. Yaşlı, genç-kadın, kız, kızan omuz omuza direniyor. Zaten toprağımız işgal olsa, canımız, namusumuz pay mal olacaktır. Öyleyse; Che Guvera’nın, direnişle ilgili şu özlü sözü,

  ” silahlarımız elden ele dolaşacaksa, cenazelerimiz üzerinde zafer naraları atılacaksa, ölüm hoş geldi, safa geldi”.özdeyişi kendilerine temel düstur olmuştur.

  Ey direnen haklı ve mazlum insanlar, Vicdanlı insanların duaları sizlerle.

  Allah yardımcınız olsun.

                                                                                               Mehmet ULUÇAY

                                                                                                   01-08-2014

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.