Filistin'i Savunan Bir Yahudi!


Bu makale 2014-07-21 19:02:13 eklenmiş ve 2019 kez görüntülenmiştir.

Yahudi profesörden Yahudi öğrenciye müthiş cevap; söze böyle başladım. Dinlerken de yürekten alkışladım.

Dünya İsrail’i konuşurken  Amerikalı bir Yahudi profesör olan Norman Finkelstein diyor ki!

(PROF.NORMAN FİNKELSTEİN:

8 Aralık 1953 doğumlu Norman Finkelstein Amerikalı bir siyaset bilimcisi ve yazar. Özellikle Yahudilerle ilgili meselelerde ve İsrail-Filistin çatışması konularında uzman.

SUNY Binghamton mezunu. Princeton Üniversitesi`nden Siyaset Bilimi doktora derecesi aldı. Brooklyn College, Rutgers University, Hunter College, New York University, DePaul University`de öğretim üyeliği yaptı.

Annesi Varşova`da yaşayan ve ikinci dünya savaşında soykırıma tanıklık eden Yahudi bir babanın kızıdır.)

 Profesörün kendisine tepki gösteren bir Yahudi öğrenciye söylediği sözler!

İşte o sözler;

Öğrenci diyor ki;

‘’Konuşmanız boyunca Musevileri Nazilerle karşılaştırdınız. Genel anlamda değil, burada sizi dinleyen insanları incittiniz bu Almanlar için son derece incitici, aynı zamanda Nazilerden; gerçek anlamda zulüm görmüş Museviler için de son derece incitici.

O anda prof. Söz alarak öğrenciye, söylediği cümleler gerçekten insan olmanın ne demek olduğun ortaya koyuyor, kendisi de Yahudi olduğu halde; (ama işin uzmanı)

Verdiği cevap;

‘’ Artık buna saygı duymuyorum, bundan hoşlanmıyorum gerçekten. Bu timsah gözyaşlarına saygı duymuyorum. Yabancı dinleyicilerle soykırım kartı oynamayı sevmiyorum, ama şu andan itibaren buna mecbur bırakılmış hissediyorum…

Merhum babam, Auschwitz ölüm kampındaydı,

 Merhum annem Majdanek toplama kampındaydı.

 Ailemin her bir üyesi; hem anne hem de baba tarafımdan ailemin her bir üyesi katledildi.

 

Hem annem, hem babam Varşova gettosu ayaklanmasındaydılar ve bu annemle babamın bana iki kardeşime öğrettiği şu dersten ötürü tamamıyla gerçektir.

İsrail’in Filistin’e karşı işlediği savaş suçlarına suskun kalmayacağım. İsrail’in, zulümlerinden ve işkencelerinden daha fenasını düşünemiyorum.

Yaptıkları bu kıyımı, bu vahşiliği, Filistinlilerin yaşam alanını tahrip etmeyi ve tüm bu suçların, kendi maruz kaldıkları zulümlerle haklı çıkarmaya çalışmalarından daha aşağılık bir şey düşünemiyorum!

İşte bu yüzden reddediyorum. Bundan böyle gözyaşlarıyla sindirilmeyi ve caydırılmayı reddediyorum.

Eğer sende gerçekten kalp olsaydı, bugün Filistinliler için ağlayabilirdin.’’diyor.

Bu cümleler bir Yahudi profesörün cümleleri, kaldı ki ülkemizde o zulmü gizli yollarla destekler durumundalar. İşte örneği; bu bir gazete haberinden alıntı

Gazze’yi bombalayan İsrail’i her fırsatta, “kınadığını” açıklayan AKP hükümetinin dolaylı olarak İsrail’i “beslediği” belirlendi.

Buna göre, Türkiye’den gönderilen yakıt İsrail jetlerinde kullanılıyor. İsrail’e gönderilen yakıtın İskenderun Dörtyol ve Mersin limanlarından tankerlerle taşındığı belirlendi. Bu tankerlerden en dikkat çekicisi Angora İnvestment Trust İNC adlı Yunan firmasına ait olan Malta bayraklı “MARINER A” adlı tanker. Tanker, 3 Haziran 2014 tarihinden bugüne kadar Dörtyol-Hayfa-Mersin arasında 7 sefer yaptı.

 Gemi takip sistemine göre, 25.364 grostonluk tanker 3 Haziran 2014’te İsrail’in Hayfa Limanı’ndan ayrılarak 4 Haziran’da İskenderun Dörtyol Limanı’na yanaştı. Buradan yükleme yapılan tanker, 13 Haziran 2014 tarihinde gece yarısı saat 02.03’te ayrıldı. Tanker aynı gün saat 22.41’de Hayfa Limanı’na yanaşarak yakıtı teslim etti.

GEMİ HAKKINDAKİ BİLGİLER

Uluslararası Denizcilik Örgütü: 9288954 - Adı: MARINER A - MMSI: 215817000

Tipi: OIL/CHEMICAL TANKER - Gross Tonajı: 25364 t- Ağırlık DWT: 40099 t

İnşa Tarihi: 2005 - Bayrak: MALTA - Ana limanı: VALLETTA

Buna ne demeli geminin kimliği bu kadar açıkta.

Sen halka karşı protesto gösterisinde bulun, ( göstermelik olarak) alttan da İsrail’e, zulme, haksız olana her türlü yardımda bulun. Yok böyle bir şey!

Uluslar arası devlet politikası böyle olmamalı (demek ki BOP eş başkanı olunca bu yaptıkları normal, yoksa proje nasıl gerçekleşir) değil mi?

İnsan olmak, çıkarsız insan gibi düşünmek farklı bir şey!

İçeride halkı nasıl kandırıp yalanlarına inandırıyorlarsa, dünya milletlerinin de aynı yalanlara inanmasını bekliyorlar.

Şili ve venezulla kadar olamadılar.

Üç günlük yas ilan edildi sadece gülüyorum. Yardım etmesin yeter.

Bu Yahudi profesör kadar samimi içtenlik içeren bir tepki gösteremediler.


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.