Sende Bekle Sevgili


Bu makale 2019-08-15 22:40:31 eklenmiş ve 76 kez görüntülenmiştir.
Etem Karaüzüm

 

Çocukları üç kez ziyaret ettim; üçüncü ziyaretimde düzeldiklerini gördüm. Öğretmenlerini görmeleri müthiş bir moral vermişti onlara. “Yarın okula gelebilir miyiz öğretmenim?” Diye sordu biri. Gözlerindeki o derin çocuksu sevgi ışıltısıyla bakarak.

 

Öğretmen: “Pazartesi ya da Salı burada olacağım o zaman gelirsiniz.”diyerek aklımda soru işaretleriyle ayrıldım yanlarından.

 

Bu akşam bir eve yemeğe davetliyim. Şu kır çiçekleri getiren küçük kız vardı ya ,işte onlara.

 

Akşam olduğu zaman davete icap etmek gerek diyerek yola koyuldum.O temiz ve saf köy sakininin evine gittim.Evin bir odasını misafirler için ayırmışlar. El yapımı bir masa ortada. Masanın üzerindeki bir vazo.Vazonun içinde , martın sonu nisanın başlangıcında açan bin bir renk ve kokulu kır çiçekleri .Sabah bana hediye edilen çiçeklerden konulmuş vazoya ,güzel bir koku yayılmış içeriye…

 

Gözleri çayır yeşilini çağrıştıran o kız yanıma gelerek elini uzattı tokalaşmak için. Sonrada evimize hoş geldiniz öğretmenim :dedi.Güzel hazırlanmış yemeklerden yedikten sonra hoş sohbetin arkasından yavaş yavaş evimin yolunu tuttum.

 

Ama kafamda binbir endişe ve soru işaretleri var.Bir çare bir çözüm bulmam gerekiyordu kafamdaki sorulara ve endişelere. Sabah olduğunda vakit kaybetmek istemiyordum. Gece boyunca beynimi tırmalayan sorunlara çözüm bulmak için bağlı olduğumuz KOÇARLI İlçesine gidip; önce Milli Eğitim Müdürü, sonrada Kaymakam beyle görüşmeyi düşünüyorum.

 

Köyün sağlık sorunlarını rapor halinde hazırlayıp onlardan yardım talep edeceğim. Eğer uygun görürlerse Aydın Devlet Hastanesi Baştabibi ile görüşmek istiyorum. Kaymakam Bey ve Milli Eğitim Müdüründen  bu konuda da yardımlarını isteyeceğim. O çocukları bekleyen daha ciddi sağlık sorunları olabilir.Çocukları yılan soksa yada hastalansalar doktora nasıl ulaştırılacaklar?Bu sorularla yola çıktım.

 

Devlet Hastahanesine de gitmem gerek.Onlardan taleplerim olacak

 

Acil durumlarda neler yapabilirim diye Uzman doktorlarla görüşmek istiyorum. İlk yardım kuralları hakkında hiçbir fikrim yok .Bana ders verebilecek ilk müdahalelerde neler yapabilirim bu konuda beni bilgilendirecek bilgiler almam gerek. Ayrıca okul için bir ecza deposu rica edeceğim. Ve bazı tıbbi malzemeler. Yani köyün hem öğretmeni, hem de acil durumlarda hasta bakıcısı olmam gerekiyor. Devlet ve köy arasında bağ kurmam gerekiyor.

 

 

 

     Nedir bu sevdanın nihayetinde

 

     Yadlar gezer yarin vilayetinde

 

     Herkes diyarında muhabbetinde

 

     Bilmem bizi ne civara yazdılar?

 

                                                      

 

      (Erzurumlu Aşık Sümmani Baba)                                                                                                                                                                           DEVAM EDECEK…                                                                                                                                                                            

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.