Kum Fırtınası Geliyor!


Bu makale 2019-03-23 13:47:47 eklenmiş ve 1137 kez görüntülenmiştir.
Etem Karaüzüm

 

Bu fırtına ülke genelinde mi olacak?

 

Genelde Samsun Hatay çizgisinin batısında etkili olacak. Nasıl yani? Diye sorarsak. Bunun birinci nedeni ekonomi, ikinci nedeni tehdit, üçüncü nedeni ‘Beka’ !?..

 

Bu üç neden vatandaşı nasıl etkiliyor ?

 

a) İnanın vatandaş zor durumda, her şey ateş pahası, baharın burnu gözüktü ama hiçbir gıda maddeleri ucuzlamadı. Erikler de çiçek açtı bizim bahçede, bakalım meyve verecek mi? Çünkü kış fena bastırdı bu yıl. Yeşil soğan kg mı 15 lira ya yükselmişti. Bahçede 1 m2 ye soğan ektim. Bakalım aile bütçesine katkım olacak mı?

 

b) Cumhur ittifakı liderleri önüne geleni tehdit ediyorlar. Hatta zaman zaman kendi seçmenlerini bile. İşte bu ters tepiyor. Bu milleti korkutamazsınız!... Bu korku fırtınasından kaçan vatandaş İstanbul da Ekrem İmamoğlu’nun sakin ve gizemli limanına sığınıyor, Ankara’da Mansur Yavaş’ın yavaş değil dalgalı insafına koşuyor. İzmir’in bir korkusu yok. Hatay, Adana, Mersin, Antalya, Muğla, Bursa, Balıkesir kum fırtınasından korunmak için Millet ittifakı çadırına sığınmaya başladılar bile!!?... Aydın’da Topuklu Efe dimdik ayakta… Eskişehir de çiçekler açmış durumda…

 

C) Beka sorunu : Bu ülkenin parçalanması anlamına geliyor!!! Beyler bunu yemiyoruz. Yedi düveli yenen bu millet bölünmez. Ama şu olabilir: AKP ve MHP ittifakı bölünür. Çünkü ülkücü kesimle AKP’liler de kan uyuşmazlığı var. Tepede birleştiler ama tabanda yan yana değiller!..

 

Pekala bu kum fırtınası kimlere zarar verir?

 

Cumhur ittifakının ortaklarına aynı zararı vermez.

 

MHP’nin çok fazla etkileneceğini sanmıyorum. Bazı şehirleri kaybetse de oy oranı düşmeyebilir…

 

Ama iktidar partisi olan AKP’nin bu kum fırtınasına yakalanma ihtimali hayli yüksek. Yukarıda ki a) b) c) şıkları bunu haber veriyor!..

 

Eğer bu ülkede demokrasi varsa, iktidarlar gelirler ve seçimle de giderler!.. Ülkemiz Türküyle, kürdiyle, ailevisiyle, Sünni’siyle hasılı ülke vatandaşlarımızın tamamıyla güçlü ve bölünmez bir mozaiktir. Seçimler ülkemize hayır getirsin dostlar!?!...

 

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.