Atatürk olmasaydı?


Bu makale 2018-07-22 15:24:19 eklenmiş ve 1354 kez görüntülenmiştir.
Fatma Ulubey

Emperyalist güçler tarafından toprakları işgal edilmiş tam bir ateş çemberi içinde olan ülkemiz, yokluk ve sefalet içinde olan bir halkı yeniden var etmiş, "Özgürlük ve Bağımsızlık Benim Karakterimdir" diyerek ,tam bağımsız bir vatan için, gücünü sadece halkında alarak Cumhuriyeti kuran, bizlere bağımsızlığımızı  sağlayıp özgür bir ülke bırakan büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e son dönemlerde eşi benzeri görülmemiş çok çirkin iftiralar ve hakaretler ediliyor. Bunları yapanlar kim olursa olsun ,  tarafsız bir şekilde en büyük tepkiyle kınanmalı ve cezalandırılmalıdırlar.

Bir ülkenin kurucusu ve kurtarıcısına  bu  kin, bu nefret , bu  düşmanlık niye?

Ölmüş bir insanın arkasında fütursuzca konuşmak hangi ahlaki , hangi vicdani değerlerle açıklanabilir?

Bu acımasız saldırı ve hakaret yarışına girenler bilsinler ki, Atatürk ve onun ölümsüz düşünceleri  her daim yükselen değerler olacaktır. Dolayısıyla hep yaşayacak ve yaşatılacaktır.

Onu anlamak akıl, bilim, uygarlık ve çağdaşlık yolunda yürümek, .Refah, barış içinde yaşamaktır. Fakat Aydınlığa düşman olanlar bunu asla anlamak istemezler.

Tüm dünya ülkelerinden õnce kadına seçme ve seçilme hakkını veren eşsiz bir lidere özellikle kadınların bu saldırıyı yapmasını kabullenemiyorum. Bu  saldırıyı yapan şahsı ve şahısları esefle kınıyorum. Özgür birey olmamızı sağlayan başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, şükran ve rahmetle anıyorum.

 

 

 

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.