Karne Gūnū!


Bu makale 2018-06-08 22:31:14 eklenmiş ve 799 kez görüntülenmiştir.
Fatma Ulubey

 

Bugün karne alan tüm çocuklarımızın karne heyecanını hep beraber yaşadık. Bir yılı daha geride bırakırken çocuklarımızın başarılarıyla sevindik, kırık notlarıyla üzüldük. Sonuç ne olursa olsun her koşulda onların yanında olmalı, ve çocuklarımızı anlamaya çalışmalıyız. Bir başarı eksikliği varsa da buna birlikte çözüm yolları aramalıyız.

Karnedeki ders notları, çocuğumuzun başarısını değerlendirmede tek kriter olmamalı.

Bugün gelinen süreçte Eğitim Sisteminin ne kadar yara aldığını, yapılan yanlışları , bu önemli kurumun başında olanların yer yer itiraf ettiklerine tanık oluyoruz. Düşünün ki, öğretmenin müfredatı takip etmekte zorlandığı bir Eğitim Sistemimiz var. Ne kadar para o kadar eğitim anlayışı var. Yıllardır vurgu yaptığım Eğitimde Fırsat Eşitliği ilkesin hiç hayata geçirilmemiş olması. Yoksul öğrencilerin Tarikat, Cemaat okullarına terkedilmesi. Ve sonrasında yaşanan olumsuzluklar . 4+4+4 Eğitim Sisteminin kız çocuklarımızın okumasını engellediği gibi, çocuk gelinler sayısını artırdığını üzülerek hatırlatmak isterim.

Bizim en değerli varlığımız çocuklarımızdır. Onları her türlü kötülüklerden ( şiddet, istismar vs.) korumak zorundayız. Bilimsellikten uzak, ezberci, sorgulamayan bir eğitim anlayışı çocuklarımızı ve ülkemizi ileriye götürmeyecektir. Çocuklarımızı kendine güvenen bireyler olarak, geleceğe emin adımlarla yürüyen bir nesil olarak yetiştirmeliyiz. Çağdaş, laik bir eğitim anlayışını içeren bir Eğitim modelini hayata geçirmeliyiz. Çocuklarımızı geleceğe hazırlayan ülkemizin fedakar öğretmenlerine, velilerimize çok teşekkür ederim, öğrencilerimize güzel bir gelecek ve güzel bir tatil diliyorum. Saygılarımla

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.