Kuş Sesleri Geliyor “İnce İnce İnceee!” Diye


Bu makale 2018-05-07 20:47:58 eklenmiş ve 129 kez görüntülenmiştir.
Etem Karaüzüm

Bu erken seçim kararı iyinin de iyisi oldu. İktidar ortakları durup dururken neden “erken seçim” dedi?

İktidar yandaşı olmayan bizler biliyoruz nedenini de, niçinini de. Lakin; oraya sorgusuz sualsiz bağlı olan azımsanmayacak bir kesim var. Bunların bakış açıları ve görüş mesafeleri oldukça sınırlı olduğundan ve biat kültürünün beyinlerinin üzerine çöken siyah-koyu bir sisin esiri altın da bulunduklarından; sorgulama sözcüğünü asla kullanmazlar!..

***

Bu coğrafya da tüm renklerimizi birleştirirsen güzel hikayeler çıkar ortaya. Neler bu hikayenin ana etkenleri? Benim gibi, senin gibi düşünmeyenleri anlayabilmek, aynı Vatanın Vatandaşları olduğumuzu birbirimize anlatabilmek, gülümsemek, el sıkışmak. Onunda bir hikayesi olduğunu içselleştirmek!.. Aynı acıyı, aynı hüzünü, aynı zevki, aşkı ortak anı defterine yazabilmek insan olmanın erdemlerindendir…

***

İktidarda olanların; “dört benzemez!..” diyerek tiyoya aldıkları ‘MİLLET’ birleşkesi: ‘CHP, İYİ PARTİ, Saadet Partisi, DP’nin bir araya gelerek asgari müştereklerde güç birliği yapmaları; (Keşke HDP’nin de aynı birliğin içinde olmasını arzu ederdik. HDP’ye altı milyona yakın oy verdi bu ülkenin vatandaşları. Onlara vebalısın sen diyemeyiz. Bu hikayenin tamamlanması için bu partiye oy veren vatandaşların oyuna da acilen ihtiyacı var bu güç birliğinin!..)

***

Bu hikayenin sonucu; adaletin, özgürlüğün, korkunun, korkunun ve ekonominin üzerindeki baskınında sonu olacağa benziyor!. Yani ülke olarak yoğun bakımdan kurtulma umudu günbegün ortaya çıkıyor. Siyah, koyu bir sisin altında esir alınan yurttaşlardan da büyük bölümü ya da bir kısmı da uyanacaklar ve bu hikaye de onlarında izi olacak!..

***

İşte; CHP’nin de Cumhurbaşkanı adayı belli oldu. Sn. Muharrem İNCE daha ilk dakikalarda heyecan ve umut yarattı ülke genelinde Kuşlar bile; ”İnce-İnce-İnceee” diye ötmeye başladılar bile.

Hoşgörünün hakim olduğu bir seçim olsun temennisiyle!..

Etem KARAÜZÜM

Gölbaşı – 7 NİSAN 2018

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel
                    
© Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.