Dünyaya Demokrasi Dağıtanlar!


Bu makale 2018-04-12 20:09:04 eklenmiş ve 2399 kez görüntülenmiştir.
Fatma Ulubey

ABD Libya'ya demokrasi götürdü, Libya lideri Kaddafi 1974 Kıbrıs Barış Harekâtında Türkiye''yi destekleyen tek ülke, ABD Nato ülkeleriyle birlikte Libya liderini devirdiler. Güya Libya bir diktatörden kurtulacak, demokrasi ve özgürlükler gelecekti, şimdi param parça , her gün kan akıyor. Afganistan keza öyle, aynı güçler Irak'a da demokrasi götürdü, Şu an orası da kan gölü ve ülke üç parçaya bölünmüş, binlerce masum insan öldü, kadınlara tecavüz edildi, Araplar, Sünniler ve Şiiler birbirlerinin camilerini bombalıyorlar. Gelelim Suriye'ye : aynı emperyalist güçler Şimdi Suriye üzerinde aynı oyunu oynuyorlar, orayı da parçalayıp kendi çıkarları doğrultusunda yönetecekler. Amaçları petrol ve doğal-gaz , Senaryo aynı senaryo , oyuncular aynı oyuncular.

Aklıselim olanlar bilir ki, emperyalist güçler çıkarları doğrultusunda hareket ederler, kanla beslenirler,

Kim bana diyebilir ki, Amerika , İsrail Müslümanları seviyor, bu sevgiyle demokrasiyi götürüyor, böyle bir şey yok. Böyle demokrasi olmaz olsun.

Korkuyorum ki, aynı oyunlar Türkiye üzerinde de oynanır, bizi yönetenlerin bu tuzağa düşmemelerini diliyorum. Suriye’nin parçalanması Türkiye’yi direkt etkiler. Çünkü emperyalist güçler etnik kimlikler üzerinden böl, parçala yönet anlayışıyla hareket ediyorlar. Bugün iktidarıyla, muhalefetiyle parlamento çatışı altında ,ülkenin çıkarları doğrultusunda hareket edilmelidir. Dış politika ben dedim oldu bittiyle olmaz. 12.04.2018

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel
                    
© Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.