Eğitim, Eğitim, Eğitim!


Bu makale 2018-04-02 07:35:41 eklenmiş ve 1138 kez görüntülenmiştir.
Fatma Ulubey

Ülkemizde Eğitim Sisteminin her geçen gün ne kadar geriye gittiğini istatistiksel rakamlar da göstermektedir, bilimsellikten uzak, siyasi iktidarların ideolojik anlayışıyla çerçevelesen, Eğitimde fırsat eşitliği ilkesini hayata geçirmeyen bir Eğitim anlayışının ilerlemesi, dünya ülkeleriyle yarışması mümkün değildir. Ülkemizde bir araştırmaya göre 1 Milyon öğrenci tarikatlara mahkûm edildi. Ekonomik durumu iyi olmayan aileler çocuklarını tarikat yurtlarına göndermek zorunda bırakıldı.

AKP hükümetinin yanlış ve yanlı eğitim politikası sonucu Eğitim Sistemi derin bir yara aldı. Öğrencilerin her yılın başında çektiği yurt mağduriyetini, en çok terör örgütü Fetullah Gülen' in okullarına akın akın kayıtlar yapıldığı dönemi çok iyi hatırlıyorum. Abi ve ablaların yurtlarda öğrenci üzerindeki baskıları vs. Peki. Bu durumdan bir ders alındı mı? Bugünkü uygulamayla öğrencilerin ikamet ettiği yerdeki okullara mecbur bırakılması, zenginlerin özel okullara , fakir ailelerin çocukları İmam Hatibe mecbur edilmiş , ( kimse İmam Hatibi okumasın demiyoruz, Fakat böyle bir dayatmayla değil)

Şimdi yapılması gereken Eğitime ideolojik bir anlayışla yaklaşılmaması, Laik, Çağdaş bir Eğitim anlayışıyla Devletin, kendi sorumluluğu olan “öğrencilere nitelikli barınma hakkını, nitelikli eğitim hakkını, Yurt sorununu çözmeli, Eğitimi iyileştirmek, kaliteyi yükseltmek ve dünya ülkeleriyle yarışmak zorundayız. Eğitim, Eğitim, Eğitim diyorum! 02.04. 2018

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.