Çanakkale Zaferi!


Bu makale 2018-03-18 14:32:17 eklenmiş ve 461 kez görüntülenmiştir.
Fatma Ulubey

Çanakkale, "Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum " Diyen Mustafa Kemal Atatürk ve vatanının bağımsızlığı için göğsünü siper edenlerindir. Bağımsızlığın, özgürlüğün, direnişin, onurun adıdır Çanakkale,

Sadece ülke değerleri etrafında inancı, kökeni hiçbir fark gözetmeksizin Türk'üyle, Kürt'üyle, Alevi'siyle, Sünni'siyle, Azeri'siyle, Laz'ıyla, Çerkez'iyle birlik ruhunun adıdır Çanakkale !

Çocuk-genç demeden, kadınıyla-yaşlısıyla omuz omuza verilmiş, emperyalist güçlere tarihte emsali görülmemiş bir ders verilmiştir. Çanakkale Zaferi, yalnız bizlerin değil tüm mazlum milletlerin emperyalizme karşı kazandıkları ilk zaferdir aynı zamanda.

O yenilginin acısını unutmayanlar ülkemiz üzerindeki emellerinden vazgeçmemişlerdir. Emperyalist güçlerin oyunlarına gelmemek için bizim içerde ve dışarda güçlü olmamız gerekir. Birbirimizi ayrıştırmadan, kutuplaştırmadan birlikte yaşamayı başarmak zorundayız.

Bugün en çok ihtiyaç duyduğumuz birlik-beraberlik gücü ve ruhudur. Çanakkale ruhundaki, birlik ve beraberliği hep birlikte yakalamamız, yaşatmamız dileğiyle...

18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. Yıldönümünde başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi şükran, saygı ve rahmetle anıyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.