CHP ‘nin Dikkatine –( Canlı Rapor )


Bu makale 2018-02-15 11:27:55 eklenmiş ve 451 kez görüntülenmiştir.
Etem Karaüzüm

CHP’nin Yeni İlçe Başkanı ve ekibini tanıyor musun ? Onlara önerin nedir ?

 “Ekibin tamamını tanımıyorum. Ancak; Başkanı ve yardımcısını tanıyorum.

İkisi de saygı değer hanım efendiler. ”devam ederek: Kadın elinin değdiği her şey güzelleşir. Bu zamana kadar oyum nasip olmadı bu partiye. Onları  sık sık parti binasının dışına çıktıklarını görürsem neden olmasın?..”

Başka bir vatandaş: “Geçmişte çok yanlışları oldu. İslamıda çok eleştirmesinler. Erkekleri çok küfürbaz, her şeye küfrediyorlar. Dinimize de!.. Bu iki bayan o küfredenlerin ağzına acı biber sürsünler!..”

Sağ kökenli bir esnaf: “Bu zamana kadar oy vermedim.7 Hazirandan bugüne millet için en iyi politikayı CHP yapıyor…Bir ülkede yapılan yanlışların ve doğruların hepsinden iktidar sorumludur. Ama; ne yazık ki doğruları kendilerine yanlışları CHP’nin üzerine atıyorlar!.. Oyumu ilk defa CHP ye vereceğim.”

Vatandaş (Orta sağ seçmeni ) “…Deniz Baykal gitsin ,kim gelirse gelsin dediler. Şimdi aynı şeyi Kemal Bey için yapıyorlar…Ben hiç CHP ye oy vermedim. Yarın seçim olsa oyum CHP’nin !..

Esnaf: “…Din sorunu, HDP irtibatı…Bunlar bizi ürkütüyorlar!.. Benim hatırımı saydığın zaman ,samimiyetine inanırsam sana yaklaşırım!.. Bayan Başkandan umutluyum…”

Vatandaş: ”CHP’nin doğru yolda olduğuna inanmıyorum!..

Adamlar tepeden bakıyor…Allah’ın Selamını bile vermiyorlar!...”

Kendim: Ama biz devamlı selamlaşıp hal hatır soruyoruz.

Gülerek devam ediyor: ”Sen bize benziyorsun…”

Bayan esnaf: “Halka yakın, halkın içinde olsunlar. Ben CHP’li olduğumu için iki çocuğum iş bulamadı!..”

Esnaf: Bizi Tayip Bey’e yaklaştıran CHP’dir. Nerede bunlar? Kendilerini dünyanın kralı sanıyorlar!.. Sosyal yönleri sıfır kültür yapıları sıfır, devamlı alkol kokuyorlar!.. Alkolün dışındaki bütün pencereleri kapatmışlar. Bize bir şekilde faydaları dokunuyor. Onları öyle görenler Tayip Bey’e sığınıyorlar!..

Sağ kökenden esnaf: “…Ne olur onlara söylede, biraz pembe yalan söylesinler. Bak;öbür adam yalanla dolanla işi götürüyor!..”

İlginç bir yurt dışından gelen vatandaş:

“Ben burada CHP’nin ilçe başkanlığını da yaptım… Ağzım biraz bozuktur. Daha önce başkalarına küfrediyordum. Şimdi partinin yetkililerine. Babamın kemiklerini sızlatmamak için oyumu veriyorum?

Ak sakallı bir din adamı: Söyle o kurban olduğum CHP’ye bizi ve ülkeyi bunlardan kurtarsınlar!..

Önerin var mı ?diye sordum.

Var var; iktidara geldiklerinde ne yapacaklarını iyi anlatsınlar. Bayanlar evlere dağılarak, ev hanımlarına anlatsınlar. Bu gidişler el gördülük olmasın, defalarca yorulsunlar!..”

Emekli Öğretmen ve mütedeyyin arkadaşları:

“İstanbul’da bir milyon insanın gazını ve suyunu kestiler, şu kışın gününde!.. Bunları anlatsınlar. Ekonominin iflas ettiğini, zamları anlatsınlar!...”

a) “Siyaset savaş gibidir. Partinin yığınak yapması gerekir. Şu an “CHP” böyle bir derdi yok!..

b)Suriye bataklığından çıkmak yıllar alır. Bu da mevcut siyasi liderleri bitirir. Ya da ömürleri yetmez!.. Hiç bir siyasi lider sevinmesin; ”Bu savaş benim işime yarar. ”diye hayal kurmasın!..

c)Emperyalizmin ne yapacağını ,nereden vuracağını kimse bilmez!.. Gözüne kestirdiklerini yok ederler. Günümüz dünyasının şartları; akıl sır ermez!...” Son yorum bir gençten:

CHP’de yarışan iki aday da yaşlı idi. Onların enerjileri tükenmek üzere.İşi biz gençlere bıraksınlar. En kısa sürede hedefe ulaşırız!.. Nokta.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel
                    
© Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.