Neden mi Atatürk?


Bu makale 2017-10-31 20:43:26 eklenmiş ve 450 kez görüntülenmiştir.
Fatma Ulubey

Özellikle son yıllarda Atatürk' e yapılan karalamalar, saldırılar beni çok rahatsız etti , çok üzdü.  Kendi kendime dedim ki ya bir ülkenin kurtarıcısına , Emperyalist güçlere karşı eşi, benzeri görülmemiş bir  Kurtuluş Savaşı veren eşsiz bir lidere bu çirkin saldırılar niye? Bunun üzerine kendi çapımda, bizim ülkemizde değil, bir Kaç batı ülkesinde bir araştırma yapayım dedim. İlk iş Almanya' da yaşayan kız kardeşimden yardım istemek oldu. Kendisinden özellikle araştırmacı ve bilim adamlarıyla görüşerek bana Atatürk' le ilgili görüşlerini samimi ve  ortak bir görüşle belirtmelerini istedim. Kız kardeşimin dil sorunu olmadığı için bu araştırmayı iyi yapacağını düşündüm, nitekim de öyle oldu. Bu araştırmayı yapalı sekiz yıl oldu. Bunun üzerine bir makale yazdım. Arşivde bulamayınca hafızamda Kalanı ve  anımsadıklarımla yeniden dile getirmek istedim. Evet, kız kardeşim oradaki arkadaşlarından da yardım alarak kısa bir sürede çalışmasını tamamlamış ve bana dönmüştü.

Bakın onlar Atatürk için ne demiş,

" Biz Osmanlıyı harita üzerinde sildiğimiz bir dönemde, Mustafa Kemal Atatürk gibi bir dahi planlarımızı alt üst etti. Siz Türkler çok şanslınız ki, bu dahi size kısmet oldu! Atatürk, planları alt üst eden mükemmel bir liderdir."

Evet, onlar böyle söylemiş. Ben de diyorum ki,

Eğer bugün bu coğrafyada özgürce yaşıyorsak bunu başta Mustafa Kemal Atatürk' e , dava arkadaşlarına borçluyuz. Emperyalist güçlerin Ortadoğu üzerindeki böl, parçala , yönet  , sömür mantığını unutmayınız ve yine şunu unutmayınız ve çocuklarınıza anlatınız. Bugün bile çıkış yolumuz Mustafa Kemal Atatürk' ün  ilke ve devrimleridir. Ve özellikle kadınlarımız tüm batılı ülkelerinden önce kendisine tanınan seçme ve çekilme hakkı verildiğini unutmamalıdır. Ve atasına bir vefa borcu olmalıdır. Şimdi anladınız mı neden Atatürk?  Cumhuriyet kazanımlarının nedenli önemli olduğunu ve bu değerlere bağlı kalmanız dileğiyle...

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.