Güncel Haberler


Bu makale 2017-10-19 06:55:11 eklenmiş ve 360 kez görüntülenmiştir.
Etem Karaüzüm

Önce çok sevdiğim ve saygı duyduğum, ender siyaset adamlarından biri olan Deniz Baykal’a yürekten geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bilinçli siyasetin güzel insanı,sen olmasan Türk siyasetinin renklerinden büyük bir bölümü söner.Basın ve yayınlardan gördüğümüz, öğrendiğimiz kadarıyla sağlığınıza kavuşmak üzeresiniz. Çok yakın gelecekte; kendinize özgü konuşmalarınızla yeniden canlı yayınlarda sesinizi duyup, sizi göreceğiz sağlıklı olmanız dileğiyle sevgi ve saygılar.

Bir başka güncele dönelim:14 Ekim 2017 Cumartesi günü çok saygı değer Hocamız, müfettişimiz ilçemize gelerek bizleri sevindirmişlerdir. Onunla birlikte CHP’nin ilçe Başkanlığına aday olduğunu açıklayan( Aynı zamanda ADD’nin Gölbaşı başkanı) Emine Köseler Hanımefendiyi ADD’deki makamında ziyaret ettik. Yerel siyaset konularında Emine Hanım’ın görüş ve düşüncelerini alarak ,kendi tavsiyelerini de ona anlattılar.

Bizleri onurlandıran Cezri Hocamıza yürekten teşekkürlerimizi iletiyorum.(Partideki görevi konusunu açıklama yetkisine sahip değilim..)

Öteki güncellere bakalım: AKP’li Belediye Başkanlarının istifa furyaları kısa aralıklarla devam edeceği sır olmaktan çıkmış durumda. Sırrına erişemediğim tarafı şöyle; Bu başkanlar halkın oylarıyla seçildiler. Şimdi de istifaları isteniyor neden ?İşte sırrına vakıf olamadığımız bölümü; ”Neden? Sorusunun içinde gizli; birazcık irdeleyelim mi?

İstifa listesinde bulunan bu başkanların suçlarının ne olduğunu bilmiyoruz.(Tabi suçları varsa) Diyelim ki sütten çıkmış ak kaşık olsunlar zaman aklımıza gelen soru şu:

Neden şöyle bir çıkış yapmaya cesaret edemiyorlar: ”Ben sütten çıkmış ak kaşık kadar temizim. Ben sizin partinizden istifa ederim. Ancak ;bana oy veren seçmenlerimi yüzüstü bırakarak görevimden istifa edemem!.. Nokta…”

Bunu yapabilirler mi ?Zor bir soru oldu.Ancak bu cesur davranışı yapamazlarsa,biz seçmenlerin gözünde suçlu duruma düşerse ,itibar kaybına uğrayacaklardır. Zaman bütün hastalıkların ilacıdır!...

Not

1-Bu yazı Emine Köseler Hanım’ın ADD’deki görevini bırakmadan önce yayınlandı Kendisine üslenmek üzere olan yeni görevinde başarılar dilerim.

Not=Bugün sabahten bu yana çarşıda gezdim, karşılaştığım tüm tanış kadın dostlarımın elini sıkarak ve bazılarıyla sarılıp hasret gidererek, Adıyaman Üniversitesi rektörünün kulaklarını çınlattık!..

Sn. Rektör,o koltukta oturan eğitimli birinin öyle bir yorum yapması Cumhuriyet Türkiye’sine ihanettir, utançtır!...

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.