Papazların Gazabı !


Bu makale 2017-10-18 14:28:57 eklenmiş ve 263 kez görüntülenmiştir.
Etem Karaüzüm

İnce bir buz tabakasının üzerinde dans ediyoruz. Bunun kalınlığı, üzerindekilerin ağırlığına uzun süre taşıyamayacağı; Papazların gazabından sonra çatlaklardan anlaşılmaya başladı bile!..

İkinci Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü’nün bir sözü vardı, hatırladığım kadarıyla: ”Büyük devletler ayıya benzer, onlarla aynı çuvala girmemek lazım!..”

İsmet Paşa bunu durup dururken söylemedi. Uzun yaşamındaki devlet deneyimlerine dayanarak söylemiş olmalıydı. Kendisi Atatürk’ten sonra ikinci adamıydı bu Cumhuriyetimizin. Yani; ülkenin kurucu babalarından birisiydi ışık içinde yatsın…

Günümüze gelirsek: Cumhurbaşkanımız iki hafta önce ABD’ye gitmişti. O ülkenin yeni başkanıydı çok samimi pozlar vererek; birbirlerine ”dostum…”diye hitap etmişlerdi. Ardından da ABD ülkemizdeki tutuklu Papazlarının serbest bırakılıp ülkelerine gönderilmesini istemişti. Bizim Reisimiz ülkemize döndükten sonra; fetö’yü kastederek; TV’lerde şöyle demişti: ”Verin Papazımızı, alın papazınızı!..”

 İşte o Papazlar ne alındı ne de verildi.

 ABD dün itibariyle ülkemiz vatandaşlarına vize uygulamasına başladığını ilan etti.(Bu vize ambargosu, İran, Irak, Libya, Yemen gibi ülkelere uygulanıyordu. Bizde onların içine alındık.)

Bizimkiler de aynı gerekçelerle ABD’ye vize uygulama kararı aldı. Bu kapışmanın ardından dolar ve Euro atağa kalktı…Bu para birimleri zıplamaya devam ediyor. Onlar zıp zıp zıpladıkça bizim cebimizdeki para eriyor ve de iğneden ipliğe, gazdan-benzine, mazota zamlar kapımızı çalmaya başlayacak. Belki de çalıyor bile!..

Böylece İsmet Paşa’nın  O veciz sözü bir kez daha kulaklarımızı çınlattı. Bir vatandaş olarak benim kulağım gece yarısından bu yana çınlıyor.)..ya onların ki?...

Bu iki papazın gazabı; Ülkemize tahmin edemeyeceğinizden daha fazla zarar vereceğe benziyor.

Üzerinde dans ettiğimiz ince buz tabakası kırılırsa zararını tahmin etmek güç!..

Allah ayıların ve papazların gazabından ülkemizi korusun!..

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel
                    
© Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.