Sakın Uyan-Ma (!)


Bu makale 2017-10-02 15:18:45 eklenmiş ve 392 kez görüntülenmiştir.
Etem Karaüzüm

“Ülkeler Ticaret Ve Diplomaside Güvenilir Ortaklar Olmalıdırlar Ve Amerikan Çıkarlarına Uyumlu Savunma Ve Dış Politika İzlemelidirler Demişti!”1996 Abd Dışişleri Müşteşarı –Strobe Talboltt. ( Kaynak:Sivil Örümceğin Ağında Kitabı Sayfa 300 ( Yazarı Mustafa Yıldırım.)

Bu Kitap 10.Baskısını 2006 Da Yapmış. Okumanızı  Tavsiye Etmiyorum (!)

Okursanız O Güzel Ve Derin Uykunuzdan Uyanıp, Kendinize Gelirsiniz!. Sakın Uyanmayın(!)

Gölbaşı Sokaklarında Sonbaharın Habercilerini Gördüm Bugün. C Addeler Pazar Günü Olduğu İçin Bomboştu. Dallarından Kopan Sarı Yapraklarla Sohbet Ettim Yürüyerek. Sevgiden –Aşk’tan Söz Ettiler Bana; Hüzünlendim Ve Şiir Yazmak İstedi Canım… Ama; Önceliği Böyle Bir Yazıya Verdim.

Mustafa Kemal Atatürk Bu Ülkeyi Emperyalizmin Belasından Kurtarıp 29 Ekim 1923’te Türkiye Cumhuriyetini Kurarak Şöyle Demişti:” Cumhuriyet, Ahlaki Erdeme Dayalı Bir İdaredir. ”Şunu Da Söylemişti Kemal Atatürk: Bilelim Ki, Milli Benliğini Bilmeyen Milletler, Başka Milletlerin Avıdır.”

Hüzünlenip Düşüyor Dallarından Sarı Yapraklar. Sevdalısından Ayrılan Sevdalılar Gibi!..

Emperyal Güçler Lozan Anlaşması İmzalandığında ,Masanın Üzerindeki Kartlarını Alarak Ceplerine Koyarken Şöyle Düşünmüşlerdi:”100 Yıl Sonrada Olsa Bunun Hesabını Soracağız!..”

Atatürk 10 Kasım 1938 De Yaşama Gözlerini, Saat 09,05’te Kapattığında; İşte O Emperyal Güçler Dokuzu-Altı” Geçe Faaliyete Geçtiler Hemen: Önce Laik Cumhuriyetin Ve Onun Devrimlerinin Altını Oymaya Başladılar. Adım Adım İlerleyerek, Onun Kurduğu Türk Ordusunu İtibarsızlaştırarak, Halkla Ordu Arasına Kin Tohumları Ekerek Bu Günlere Geldiler.

Evet;10 Kasım Yaklaşıyor, Sarı Yapraklar Onun Yasını Tutmaya Hazırlanarak Caddelere İniyorlar Tek Tek!. Kasımpatı Çiçekleri De Açmaya Başladılar. Kemal Atatürk’ün Ruhuna Selam Göndermek İçin, Rahat Uyu Atam Diyecekler Onlarda..

İşte; Atatürk Ve Onun Düşmanları Tarafından Başaramadıkları Bir Sevgi Seliyle Karşılaştılar. Bu Sevgi Seli Tokat Gibi Çarpıyor İç Ve Dış Atatürk Düşmanlarının Suratına!...

Batıdan Doğuya Doğru Bir Uyanış Başladı Gibi Geliyor Bana. Bu Uyanış Bizim İlimize Henüz Ulaşmadığını, Sevgili Celal Topkan’nın ( Eski Millet Vekili)Bana Gönderdiği Yazılarından Anlıyorum. Yapılan Seçimleri Sıraya Alarak Bir Önceki Seçimden, Bir Sonraki Seçime Oradan Da En Son” Evet-Hayır “Oylamasına Kadar Oylar Artarak  İktidar Partisine Akmış.

Bu Sonuçlar Şöyle Bir Mesaj Verdi Bana: ”Biz Çok  Huzurlu Uyuyoruz, Tütün Ekimi Yasaklansa Da, Tarlalarımıza  Çok Yakın Olan Barajdan Su Alamasak Da Uyanmayacağız Gelecek Seçimlerde De Oylarımız İktidar Partisine Akmaya Devam Edecek Uyananların İnadına!...

Evet ;Fatma Ulubey Hanım. Maalesef Durum Bu. Bir Aya Yakın Oldu; ”Tütünde Adalet  “ İsteyen Yazılarınızı Takip Ediyorum. Vatandaşı Uyandırmak İçin Bir Savaş Veriyorsunuz.

Sizi Kutluyorum Ama; Ne Uyanan Var Ne De Kıpırdayan!...

Sakın Uyan-Ma Kardeşim.

Her Oluşumun Ve Gelişimin Bir Zamanı Bir Vakti Saati Var. Bak İşte O Yeşil Yapraklar Sararıp Düşüyorlar Dallarından. Onlar Altın  Sarısına Benziyor Ve Çok Güzeller .

Sizler Zifiri Bir Karanlığa Uyanacaksınız Ama!...

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.